“Mana sieva nebūtu sliktākais variants!” Jaunpiebalgas skolas darbinieks uz kopētāja amatu “fīrē” savu sievu, no vietas izstumjot esošo darba darītāju

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

10 komentāri

Pagājušajā mācību gadā Jaunpiebalgas vidusskolu absolvējuši 11 skolēni. Niecīgā skolēnu skaita dēļ arī darba mazāk, tāpēc desmit gadu garumā apkopēja paralēli darba pienākumiem veikusi arī kopēšanas darbus. Taču pēkšņi ciema pašvaldība izsludinājusi vakanci un kopētāja amatu. Vietēji ir pārliecināti, – atsevišķs amats neesot nepieciešams. 

Arī pats sludinājums par darbu ir ievērības cienīgs – meklēts darbinieks, kura pienākumos ietilps dokumentu pavairošana, ielaminēšana, iesiešana, kā arī darbs ar datoru. Prasības pietiekami augstas – darba pieredze birojā vismaz viens gads, izieti kursi par bērnu aizsardzību un pat pirmās palīdzības sniegšanu. Tas viss par 470 eiro uz papīra.

“Manā laikā to varēja izdarīt skolotāji!” “Es nestādos priekšā, kāda varētu būt samaksa par to?” “Priekš kāda vella tas?” Reakcija, kuru Jaunpiebalgas iedzīvotāji pauž, uzzinot par izsludināto vakanci.

Amata ierosinātājs ir Jaunpiebalgas vidusskolas tehniskais direktors. Jāpiebilst, ka no sākta gala kopēšanas darbus ar tiešajiem pienākumiem apvienojušas skolas apkopējas. Taču pēkšņi skolas pārstāvis Dainis Šulcs secinājis, ka darbinieces nespējot ar visu tikt galā.

Sludinājumā minēts – lai pieteiktos uz darba vietu, jāiesniedzot CV un motivācijas vēstule. Vaicājot par tās saturu un vēlmēm, kuras tur redzēt, Šulca kungs apgalvo, ka galvenais, lai persona mācētu kontaktēties.

Raidījuma “Bez Tabu” sarunu ar tehnisko direktoru vēro telpu uzkopēja, kura, pēc savām domām, desmit gadu garumā veiksmīgi tikusi galā ne tikai ar uzkopšanas darbiem, bet arī kopēšanu.

Sarunas gaitā ilggadējā skolas darbiniece pauž viedokli, ka spēj ar visu tikt galā. Taču pretī saņem tehniskā direktora apvainojumus. Viņš norāda, ka viņa nepienācīgi uzkopjot skolas telpas.

Līdz ko Šulca kungs pamet telpu, telpu uzkopēja Iveta atklāj patieso iemeslu, kāpēc skolā pēkšņi nepieciešama kopētāja.

Iveta
skolas darbiniece

“Tehniskā direktora sieva strādāja Rankā par skolotāju. Skola likvidējās, tāpēc sievai jāatrod cits darbs!”

Tāpat Iveta atklāj, ka 130 eiro, kuru saņēmusi par kopēšanas darbiem, ļoti noderējuši, lai uzturētu ģimeni. Pats Dainis nenoliedz, ka sieva pretendējot uz kopētājas vietu.
Dainis Šulcs
Jaunpiebalgas vidusskolas tehniskais direktors

“Es domāju, ka mana sieva nebūtu sliktākais variants!”

Jaunpiebalgas pašvaldības priekšsēdētājs Laimis Šāvējs atbalsta ieceri par jaunu štata vietu, kopētāja darba pienākumus saucot par sarežģītiem. Uzsver, ka kopēt nenozīmē tikai uzspiest pogu, tas pēc viņa sacītā esot “vesels process”.

Vaicājot par iemesliem, kāpēc darbu nevar turpināt ilggadējā darbiniece Iveta, priekšsēdētājs skaidru atbildi nevar sniegt.

“Es nestaigāju un nepārbaudu katru darbinieku. Tam ir skolas direktors, kas izvērtē katra darbinieka pienākumus un veiktā darba kvalitāti,” situāciju komentē Šāvējs.

Lai vai kā, konkurss ir noslēdzies un amata ieguvējs zināms būšot pavisam drīz.

Foto

10 komentāri