”Mana meita ir histērijā!” Vadība vienpersoniski nolemj aizliegt bērnam apmeklēt skolas izlaidumu!

32 komentāri
”Mana meita ir histērijā!” Vadība vienpersoniski nolemj aizliegt bērnam apmeklēt skolas izlaidumu!
Edijs Pālens / LETA

Daļai skolēnu un studentu saspringtais eksāmenu laiks ir noslēdzies. Tas nozīmē, ka jāgatavojas izlaidumam – puišiem jāgludina krekli un dāmām jāmeklē svinīgas kleitas. Māmiņa Jekaterina ir nobažījusies par savu meitu, kurai 6. klases izlaidums Jelgavas 3. sākumskolā varētu iet secen.

”Manai meitai ir grūtības apgūt matemātiku, tāpēc viņai būs jāpaliek uz vasaras darbiem. Papildus tam, divas nedēļas pirms izlaiduma meita salauza kāju un nevarēja apmeklēt skolu. Dienu pirms izlaiduma mani pārsteidza zvans no klases audzinātājas ar paziņojumu, ka mana meita nedrīkst apmeklēt izlaidumu! Tā esot izlēmusi skolas vadība.”

Māmiņa pilnīgi saprot skolas lēmumu, meitai pagarināt mācības, jo piekrīt, ka matemātikas zināšanas meitai būtu nepieciešams uzlabot. Tomēr vasaras darbu dēļ neļaut ierasties uz izlaidumu viņai šķiet absurdi.

Izglītības kvalitātes dienesta direktors Juris Zīvarts stāsta, ka izlaidumu jeb skolas dienu, kura 30. maijā notika Jelgavas sākumskolā, bija iespējams apmeklēt ikvienam skolēnam. Aizliegums no skolas vadības to neapmeklēt esot nepamatots.

“Bērns jebkurā gadījumā būtu nokārtojis šos papildu mācību pasākumus un pārcelts uz 7. klasi, tāpēc viennozīmīgi skolēnam bija jādod iespēja piedalīties skolas pasākumā!”

Uzraudzības departamenta direktors vēlas aicināt skolas vadību un skolotājus pret bērniem izturēties saudzīgāk. Juris Zīvarts uzsver, ka ikvienam skolēnam ir jāsniedz vienlīdzīga attieksme. Savukārt, ja šis pasākums būtu norisinājies jūnijā, lieta tiktu izskatīta citādāk, jo tad mācību gads būtu beidzies, un, iespējams, skolēniem, kuri nebūtu nokārtojuši mācību saistības, varētu tikt aizliegts apmeklēt skolas noslēguma pasākumus.

Jelgavas 3. sākumskolas pārstāvjiem ir aizrādīts par šādu rīcību un aicināts citus gadus šādas situācijas nepieļaut.

Video

32 komentāri