“Mana identitāte ir nozagta!” Jelgavnieka datus populārā internetveikalā, iespējams, krāpnieciskos nolūkos izmanto cita persona

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Edmunds jau divdesmit gadu garumā sevi sauc par automašīnu krāsotāju. Strādā atbildīgi, iespējams, tieši tāpēc jelgavniekam darba pilnas rokas. Tomēr nesen saņemtais zvans licis bažīties, ka viņa reputācija ir apdraudēta.

Edmunds
ziņo par identitātes zādzību

Man piezvanīja cilvēks no Rīgas un vaicāja, vai es pārdodu automašīnu detaļas. Es teicu, ka nē, jo es neko nepārdodu. Viņš teica, ka “Alibabas ” vietnē ir sludinājums, ka mans uzņēmums, ar manu vārdu un uzvārdu, tirgo detaļas.

Sākotnēji bijis pavisam apjucis, nespējot noticēt zvanītāja sacītajam. Vēlāk, pārbaudot informāciju, bijis šokēts – viņa identitāte ir nozagta. Iespējamais krāpnieks Alibabā slēpjas zem segvārda Edmis Lauras, uzņēmuma nosaukums identisks Edmunda firmai, kā atrašanās vietu norādījis Ventspili. Pārsteidzoši, bet atsauksmes par pārdevēju ir ļoti labas – arī “Bez Tabu” uzdodas par pircēju, interesējoties par kādas automašīnas detaļu, taču atbilde neseko.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa kriminālnodaļas priekšnieks Igors Helmanis apstiprina, ka iesniegums par konkrēto gadījumu ir saņemts.

Igors Helmanis
Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknis ir saņēmis šādu iesniegumu, šobrīd notiek iesnieguma pārbaude. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, diemžēl ir ļoti daudz krāpnieku, kas uzturas interneta vidē, izmantojot dažādas krāpniecības metodes. Ja par to tirgotāju internetveikals saņem sūdzību, tad viņš vairs nevar savu preci piedāvāt. Jautājums, cik cilvēku paspēja iekrist krāpnieku nagos, kamēr konstatēja šo faktu? Varbūt, desmit, bet varbūt simts.

Kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norāda, ka problēmas cēlonis meklējams paša internetveikala ieviestajos drošības procesos – acīmredzot tie nav pietiekami droši, lai pārliecinātos par personas identitāti. Edmunds par situāciju ziņojis internetveikalam – arī raidījums “Bez Tabu” sazinājies ar “Alibabu”. Pagaidām atbildes vēstule nav saņemta. Policijā turpinās resoriskā pārbaude.