“Man uzprasīja trīsdesmit eiro par četriem kilometriem!” Kopš atcelti tarifu “griesti”, taksometru pasažieri jūtas legāli apzagti

43 komentāri

Rīgā ieradušies 43 tūkstoši Dziesmu un deju svētku dalībnieku. Iespējams, daudzi gribēs izmantot taksometru pakalpojumus. Lai par braucienu nenāktos maksāt galvu reibinošas summas, ieteikums, turēt acis vaļā! Tas attiecas ne tikai uz svētku dalībniekiem, bet visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Kopš pavasarī atcelti “griesti” maksai par taksometru pārvadājumu, tarifos valda liels haoss.

Ielidojot no Londonas, Jaunmārupes iedzīvotājs lidostas stāvlaukumā izvēlējies pēc izskata pieticīgu “Renault” markas taksometru un devās mājās. Pēc vienpadsmitiem vakarā sastrēgumu nebija. Atceras, ka, braucot uz lidostu ar “Baltic taxi”, samaksājis 7 eiro.

Pasažieris

Aizbraucām līdz galamērķim, septiņi kilometri un uz skaitītāja 21 eiro. Sākās diskusija ar šoferi. Nebija sajūta, ka es esmu iekāpis “Mercedes” limuzīnā, kur varētu būt augstāki tarifi. Atbilde bija tāda, tādi mums ir tarifi, samierinieties ar to!

Juties legāli apzagts. Ziņu no pasažieriem, kas piedzīvojuši līdzīgus pārsteigumus, raidījums “Bez Tabu” saņem bieži.

Dace

Lai nokļūtu no lidostas uz mājām, kas atrodas pie tirdzniecības centra “Spice”, par četriem kilometriem man uzprasīja 30 eiro. Šoferis paskaidroja, ka viss ir legāli. Biju šokā.

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti aptaujā taksometru vadītājus, cik maksās brauciens līdz pilsētas centram? Vidēji tie ir 25 eiro.

Lidostas “Rīga” pārstāvis Edgars Vilcāns atzīst, ka taksometru kompānijas tagad drīkst norādīt tarifus, kādus uzskata par nepieciešamiem. Ierobežojumu neesot. Tiesas spriedums nosakot, ka lidosta nedrīkst iejaukties taksometru pakalpojumu organizēšanā vai diktēt savus noteikumus. Lidostas pārstāvis atzīst, – kopš tika atcelti tarifu griesti, haoss taksometru cenās ir pamatīgs. Saņem sūdzības, ka līdz Rīgas centram prasīti sešdesmit un pat vairāk eiro. Kāds vīrietis zina gadījumu, ka pat astoņdesmit.

Lai noskaidrotu, cik maksās brauciens, var vaicāt vadītājam un skatīties uz taksometru durvīm, kur tarifi ir norādīti. Var būt, ka par iekāpšanu vien jāmaksā piecpadsmit eiro, bet par katru kilometru trīs vai vairāk eiro, plus maksa par gaidīšanu.

Raidījums “Bez Tabu” uzklausa gan Satiksmes ministrijas, gan Konkurences padomes, gan pašu pārvadātāju viedokli.

Vai tarifu “griesti” tiks atcelti, vai arī tiks ieviesti kādi citi risinājumi, to īpaši izveidotā darba grupa lems tuvākajās dienās.

Problēmas ar taksometru tarifiem skar ne tikai lidostas pasažierus, bet līdzīga situācija ir pie Pasažieru ostas, Centrālās stacijas un citviet. Tās taksometru firmas, kas agrāk skaitījās dārgas, piemēram, “Red Cab” un “Baltic taxi”, pašlaik ir pat vienas no lētākajām, jo tarifus nav mainījušas. Vislētāk taksometrus izsaukt pēc aplikācijām.

Rīgas plānošanas reģionā licences izdotas vairāk nekā 270 kompānijām un taksometra pakalpojumus piedāvā vairāk nekā 1200 automašīnas. Ministrijas plāno, ka vajadzētu ieviest stingrākas prasības taksometru vadītājiem, piemēram, valodu zināšanās, jāskatās, vai nav krimināli sodīts, kā arī varētu būt augstākas prasības transportlīdzekļiem, kas tiek izmantoti pasažieru pārvadājumiem, to aprīkojumam utt. Jāpastiprina arī taksometru kompāniju kontrole.

Foto

TOP komentāri

 • Matīss Celmiņš
  +8 +8 0

  Matīss Celmiņš

  Nezinu..no Pandiņām pāris gadus atpakaļ bija diezgan foršs un godīgs šoferītis (žēl, ka nepiefikseju mašīnas nr un šoferi kas veda, ĻOTI labs šoferis bija, pat ar sarunām mūs izklaidēja)! Sievai sākās dzemdības un diezgan lielus attālumus izvadāja pa 45 eur ja ņem vērā, ka vēl esošos bērnus vajadzēja pie omes aizvest un mani atpakaļ uz slimnīcu! Ap 150 km ja ne pat vairāk nobraukājām! Vārdu sakot taksi noīrējam teju uz trešdaļu diennakts! Ja kāds no Pandiņām šo skatās tad tas bija 8. augusts, 2016. gads, ceļš uz Stradiņu slimnīcu ap plkst 2 vai 3jiem naktī. Pandiņām ir cienījami takši un taksisti!
 • Mārtiņš Šneiders
  +7 +7 0

  Mārtiņš Šneiders

  Uz šiem auto ,,taksi" vietā vajadzētu būt uzrakstam ,,krāpnieki" vai ,,žuļiki" un iekšā vajadzētu būt onlain kamerām un onlain skaitītājam reāllaikā vai arī šī suga jālikvidē.
 • Vadims Lemtjugovs
  +6 +5 -1

  Vadims Lemtjugovs

  Vajag vienkārši nomest 10 eirikus un pasūtīt d...st un ja nesaprot iedod bietē un nolauz spoguli!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl