Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

29 komentāri

“Kaut kas tāds nebija gaidāms, prātā nevarēja ienākt, ka bērnus šādā veidā pieviļ,” sarunu iesāk bērnudārznieka mamma. Tas bija 19. decembris, bērnudārzā ieplānota eglīte, studijai “Jump In” samaksāti 122 eiro par Ziemassvētku vecīti un saldumu paciņām.

Pasākuma dienā vecāki saņem ziņu, – noticis nelaimes gadījums, nolīgtie viesi ierasties nevarēs. Vecāki nolemj doties uz tuvāko veikalu. Tur viņi satiek salavecīti un studijas vadītāju. Vita Taube asarām acīs lūdz vecākus iegādāties paciņas pašiem, viņa vēlāk naudu atdošot.

Vēlāk visa vaina novelta uz studijas administratori. “Varbūt administratorei bija uzticēti darbi, bet tam, ka viņa ir tik nevainīga, es neticu,” uzskata Marina. Studijas “Jump In” Facebook lapā Vita Taube ziņo, ka veselības problēmu dēļ kādu laiku pavadījusi ārpus Rīgas. Tikmēr visi darbi uzticēti administratorei, kura, priekšniecei nezinot, pārņēmusi studijas vadību.

Studijas bijušo administratori un fotogrāfi “Bez Tabu” satiek uzņēmuma “Jump In” juridiskajā adresē, par īrnieci gatavs izteikties arī telpu pārvaldnieks. “Mēs burtiski piespiedu kārtā panācām, lai viņa atbrīvo šīs telpas, jo viņa nebija maksājusi par vairākiem mēnešiem,” stāsta Aigars, kurš atzīst, ka parāda summa lēšama tūkstošos.

Ņemot vērā, ka šobrīd uzņēmuma saimnieciskā darbība ir apturēta, neesot cerības atgūt naudu. “Profesionāla blēde. Viņa māk “pavilkt” laiku, kamēr atklājas pilnībā, asaras pa gaisu, visi blēži,” stāsta Aigars. Darbinieki zina teikt, ka jau nodibināta jauna firma –  “IK Pasākumi”. Līgums ar Vitus bijis vienam darbiniekam, algu saņēmuši periodiski.

Viesu namā “Aizvēji” Vita rīkojusi salsas semināru, par telpu īri un ēdienu pasākuma organizatore palika parādā 1535 eiro. Rakstīts iesniegums arī policijai, taču process atteikts, jo Taube solījusi naudu samaksāt.

“Kaut kā vajadzētu tos cilvēkus brīdināt, viss, ko viņa tagad saka, arī tad, kad tos bērnus apšmauca, tās visas ir atrunas. Nākamajā dienā viņa ir slima, visi vainīgi, tikai ne viņa,” stāsta viesu nama saimniece Līga Vaidere. 

Divtik liels parāds uzkrāts arī pie Lāčplēša ielas telpu iepriekšējiem saimniekiem, uzņēmuma “Teikas nami”. “Mums bija grafiks, no kura samaksāti 100 eiro, pārējā summa tika aizmirsta. Pārējā summa sasniedz nepilnus 3000 eiro,” stāsta “Teikas nami” valdes locekle Aleksandra Orlova.

Sadarbības laikā Vita nomainījusi vairākus uzņēmumus, un “Teikas namu” valdes locekle uzskata, ka tiesāties nav jēgas, jo no juridiskās personas “Jump In” naudu nepiedzīs.

Vitas Taubes skaidrojums

Studijas “Jump In” vadītāju Vitu Taubi “Bez Tabu” satiek jaunās telpās Miera ielā. Vita vispirms uzrāda bankas izrakstu, jo intervijas dienā atmaksājusi naudu par daļēji notikušo Ziemassvētku pasākumu bērnudārzā. Vita esot atvainojusies vecākiem un izskaidrojusi, ka studijā notikusi zādzība.

Uz otra dokumenta, kuru uzrāda Vita, redzams Valsts policijas zīmogs. Pasākumu rīkotāja policijā vērsusies pret saviem darbiniekiem, kuri Vitas prombūtnes laikā esot viņu apzaguši.

Vita brīdina, – visus lietas apstākļus neatklās, lai netraucētu izmeklēšanai. Viņas administratore klientiem devusi savu privāto kontu, “Bez Tabu” rīcībā gan nonākusi pašas vadītājas parakstīta vienošanās – tajā Vita lūgusi izmantot darbinieces kontu savām personīgajām vajadzībām.

Vita Taube
Studijas “Jump In” vadītāja

Tas ir piespiedu kārtā, jo netika atdotas manas studijas mantas, dators, telefons, žurnāli. Man tika draudēts un šantažēts, teica, ka es vispār netikšu pie klientu rezervācijām.

Vita neslēpj, ka izveidots jauns uzņēmums, taču ar Valsts ieņēmumu dienestu regulāri komunicējot un pārbaudes esot izturējusi. Arī atzīst, ka studijas “Jump In” identiskais profils Facebook.com “Superballītes” esot viņas radīts.

Milzu parādsaistības sauc par jaunības kļūdu, jo pirmās darbavietas vadītāja četros uzņēmumos Vitu reģistrējusi kā valdes locekli. Priekšniece aizmukusi, parādus atstājot Vitai.

Vita Taube
Studijas “Jump In” vadītāja

Kredīti un aizdevumi nav afēra, jo es nekur neslēpjos. Bijusī vadītāja šobrīd vada deju studiju. Sākumā domāju, ka viņas vārdu neteikšu, bet tagad domāju, ka visus saukšu pie atbildības. Šobrīd man nav, ko zaudēt, eju uz pilnu programmu!

Sola, ka pēc pusgada visa sabiedrība uzzinās īstos vaininiekus. Arī parādsaistības sola nokārtot. Šobrīd strādājot ar pilnu jaudu, samazinājusi izdevumus līdz minimumam, pati vada pasākumus, pati uzkopj telpas. Par klientu skaitu sūdzēties nevar. Vitas sirdsapziņa esot tīra, un 11. februārī studijā “Jump In” plānots ar vērienu svinēt “taisnības uzvaru”.

TOP komentāri

 • Zirgs
  +24 +23 -1

  Zirgs

  Mūsu VID un tamlīdzīgas iestādes ļoti mīl žuļikus. Toties godīgiem clvēkiem uzklūp kā maituvanagi.
  Tiešām, vēl kāds tic sai sievietei? Es nē. Sapinusies naudās, un nodibinajusi jaunu firmu. Tā Latvijā daudzi dara. Daži tipa nobankrotē, un atver jaunu. Es šādiem ""veiksminiekiem" 10 gadus liktu strādāt tikai kā darba ņēmējam, par minimalo algu/ nu ok, vel 100 € aploksnē/
 • Dace Bērziņa
 • Eva lauku sētā
  +14 +14 0

  Eva lauku sētā

  Es tak sen teicu visās intervijās tukšā tupelē pat pele nedzīvo un no suuda šokolādi neizvārīsi, bet man tak neviens neticēja??!!! Nu lūk jums zvaigzne ar diagnoze- pohujisms uz visiem......😊😊😊😊😊

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl