“Man bija jābūt darbā!” – vīrieti neielaiž lidmašīnā, jo esot piedzēries. Kur ir robeža? 

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

14 komentāri

Svētdienas vakarā Aleksejs ieradies lidostā uz reisu Rīga-Kopenhāgena, lai no Dānijas galvaspilsētas tālāk ar vilcienu dotos uz darbavietu Zviedrijā. Vīrietis netika ielaists lidmašīnā, jo, pēc lidostas darbinieku teiktā, esot bijis piedzēries. Vīrietis to noliedz, turklāt norāda, ka lidostā lietot alkoholu nav aizliegts.

Tā kā avioreiss kavējies, Aleksejs ar kolēģiem lidostā vērojuši pasaules čempionāta hokejā fināla spēli. Ar diviem kolēģiem lidostas bārā iedzēruši pāris glāzītes, Aleksejs pārliecināts, ka nav bijis piedzēries. Turklāt līdzās bijis gan tiešais darba devējs, gan darbu vadītājs. Aleksejs lidmašīnā netika ielaists, jo esot piedzēries, tā viņam paskaidroja lidostas darbinieks.

Aleksejs lūdzis darbiniekam, lai pasaka to telefona videokameras priekšā. Nodots policijas darbinieku rokās, kuri atņēmuši telefonu un visu safilmēto izdzēsuši, likuši pūst “trubiņā”. Alkometra rezultātus policisti neesot atklājuši, tāpēc Aleksejs atteicies pūst otrreiz, rezultātā nogādāts narkoloģijas centrā. Tieši pirms tikšanās ar raidījumu “Bez Tabu” Aleksejs konsultējies pie jurista.

Aleksejs
nav ielaists lidmašīnā

“Viņš teica, ka man nav iespējas ar tik lielu kompāniju tiesāties. Rūgtums man ir, jo bija jābūt darbā. Šorīt pārlasīju lidostas noteikumus, tur teikts, ka nedrīkst filmēt, bet par alkohola lietošanu gan nekas nav teikts, ka nevar.”

Lidostas “Rīga” Komunikācijas daļas vadītāja Laura Karnīte norāda, ka pasažieris iekāpšanas sektorā ieradās ar stipri jūtamu alkohola smaku, un viņa uzvedība bija neadekvāta. Lidojums atteikts atbilstoši aviokompānijas “Norwegian” prasībām, lidostas “Rīga” pārstāve sagatavojusi pāris piemērus aviokompāniju noteikumiem attiecībā uz alkohola lietošanu. Klients noteikumiem piekrīt, iegādājoties biļeti.

Piemēram, aviokompānija “Ryanair” izsludinājusi “nulles toleranci” pret iereibušiem pasažieriem. Tas nozīmē, ka pat tad, ja radušās mazākās aizdomas par to, ka pasažieris lietojis alkoholu, lidojums var tikt atteikts.

Pasažieru apkalpošanas aģentam ir tiesības izlemt – atteikt lidojumu vai ne, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar gaisa kuģa kapteini. Alkometrs nav ne aģenta, ne kapteiņa rīcībā, un noteikumos nav atrunāts arī pieļaujamo promiļu skaits.

Laura Karnīte
Lidostas “Rīga” Komunikācijas daļas vadītāja

“Visi mūsu darbinieki tiek speciāli apmācīti konstatēt pazīmes, pēc kurām vadoties, var secināt, vai persona ir vai nav apreibinošu vielu ietekmē, arī secināt, vai persona potenciāli ir bīstama pārējiem pasažieriem un gaisa kuģa drošībai.”

Tomēr lidostā alkoholu lietot nav aizliegts, arī bāra darbinieku pienākumos neietilpst sekot līdzi pasažieru alkohola patēriņam un vajadzības gadījumā atteikt glāzītes papildināšanu. “Labāk nedzert pirms lidojuma, alkohols kafejnīcās un beznodokļu tirdzniecības veikalos ir viena no pieprasītākajām precēm, bet alkohols jau pats par sevi neko ļaunu nenodara, alkohols nodara ļaunu tad, ja tas tiek lietots nesaprātīgi,” komentē Laura Karnīte.

Valsts policijā apstiprina, ka šāds gadījums reģistrēts. Vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā. Tā kā vīrietis notikuma brīdī atteicies to parakstīt, viņam tas tiks nosūtīts pa pastu uz dzīvesvietas adresi.

Valsts policijas komentārs

“Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, tika konstatēts, ka vīrietis ir 1,5 promiļu reibumā. Likumsargu uzaicinājumam otrreiz veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā vīrietis atteicis, kā rezultātā viņš tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai.”

No policijas gan saprotams, ka vīrietis bijis vairāk agresīvs nekā piedzēries. Aleksejs paliek pie sava, bet apzinās, ka taisnību pierādīt ir teju neiespējami, tāpēc vēlas brīdināt citus pasažierus.

Foto