Mamma no dzīvokļa izliek iedzert mīlošu dēlu. Viņš nakšņo kāpņu telpā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Pļavnieku daudzdzīvokļu nama kāpņu telpa kļuvusi par dzīvesvietu 59 gadus vecajam Edgaram, kurš spītīgi turpina nakšņot pie mātes dzīvokļa durvīm, kaut cerības, ka viņš atkal tiks dzīvoklī ielaists, ir pavisam nelielas.

Domstarpības izraisījušas Edgara aizraušanās ar grādīgajiem dzērieniem. Pašvaldības policija par kāpņu telpā guļošo Edgaru saņēmusi vairākus izsaukumus. Šīs nedēļas vidū uz namu Pļavniekos nācās doties pat trīs reizes; galu galā, vīrietis piekritis doties uz nakts patversmi.

Edgars norāda, ka uzturas pie dzīvokļa, kurā ir deklarēts. Šomēnes esot nācies apmeklēt divas bēres, pēc kurām mammas dzīvoklī atgriezies lielā alkohola reibumā. Vīrieša nakšņošanu kāpņu telpā pamanījuši arī pārējie nama iedzīvotāji.

Diāna
Nama iedzīvotāja

Mūsu kāpņutelpā jau kādu laiku mitinās bomzīga izskata vīrietis. Viņš saka, ka dzīvo kopā ar māti, kura visu laiku izdzen viņu no mājām. Viņš guļ turpat pie mātes dzīvokļa durvīm. Vīrietis visu laiku ir netīrās drēbes, alkohola reibumā un smaka ir neciešama. Policija brauc gandrīz katru dienu, aizved viņu un pēc stundas atkal viņš ir atpakaļ. Tas ilgst jau gadiem ilgi.

Kāpņu telpā dzīvojošais vīrietis ir pārliecināts, ka pārējiem iedzīvotājiem netraucē. Pretenzijas esot izteicis tikai viens no kaimiņiem, kurš pavisam nesen ēkā iegādājies dzīvokli.

Edgars
Dzīvo kāpņu telpā

Aizvakar gulēju patversmē. Pagājušajā nedēļā biju šeit. Ja es salīstu, nosalstu, tad dabīgi, ka ienāku iekšā pie ”baterijām” sasildīties. Šobrīd mana māte ir poliklīnikā, būs pēc sešiem mājās. Man ir domstarpības ar māti.

Četru bērnu mamma Silvija atklāj, ka viņas vecākais dēls Edgars regulāri lietojot alkoholu, kādēļ nemitīgi veidojas konflikti. Nu viņa pieņēmusi smagu lēmumu – izlikt no dzīvokļa pašas dēlu. Ieraugot “Bez Tabu” filmēšanas komandu, Silvijas kundze atver plaši sava dzīvokļa durvis un aicina iekštelpās, lai komanda var savām acīm pārliecināties par dzīves apstākļiem. Viņa norāda, ka dēlu pilnībā nodrošinājusi, taču viņa attieksme likusi pieņemt mērus.

Silvija
Četru bērnu mamma

Viņš ir vecākais dēls. Ļoti rupji uzvedas. Tik rupjiem vārdiem apsaukā, ka neviens bērns mani tā nav saucis. Es viņu pilnībā apgādāju, pērku drēbes, dodu ēst, apmazgāju, aplāpu. Viņš neko nemaksā, es saņemu tikai pensiju. No viņa nav nekādas pateicības.

Konflikts sācies pirms 6 gadiem, un, ja Edgars nemainīšot savus paradumus, izlīgums neesot iespējams.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Sabiedriskās kārtības noteikumi paredz, ka publiskā vietā nedrīkst mitināties, arī gulēt. Protams, ka neviens šim cilvēkam nevar liegt staigāt pa kāpņu telpu, bet gulēt pie kāda dzīvokļa durvīm noteikumi neatļauj!

Likumsargi aicina ziņot par gadījumiem, kad publiskās vietās neatļauti tiek nakšņots.

0 Komentāru