”Mamma lēkāja pa batutu ar zīdaini rokās!” Bērnu ķirurgs brīdina vecākus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Sākoties siltajam gada periodam, aizvien biežāk Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uzņemšanā tiek ievesti bērni ar dažādām traumām.

Bērnu ķirurgs Jānis Upenieks atklāj, ka pie mediķiem siltajā gada periodā vēršas krietni vairāk bērnu. Traumas gan esot dažādas, sākot no tā saucamajām vieglajām traumām, kad pēc ārsta apskates bērns tiek palaists mājup, beidzot ar smagiem lūzumiem.

Vasarā nereti traumas tiek gūtas tieši uz batuta.

Jānis Upenieks
Bērnu ķirurgs

Pretēji ražotāju norādījumiem uz batuta mēdz lēkāt vairāki bērni. Tajā pašā laikā ēnā zem batuta mazākie bērniņi sev iekārtojuši paslēptuvi no saules. Pārējie bērni nepamana, ka apkašā kāds ir un sāk lēkāt. Bija arī gadījums, kad pa batutu lēkāja mamma, kurai rokās bija zīdainis, viņa krita, kā rezultātā sasitās arī bērns.

 

Speciālists gan norāda, ka bieži vien traumas tiek gūtas, batutu neatbilstoši ekspluatējot. Ievērojot visus nosacījumus, no traumām būtu iespējams izvairīties.

Tāpat bērni traumas gūst, braucot ar velosipēdiem, skrituļdēļiem. Mediķiem darba pilnas rokas sākoties brīdī, kad sākas skolēnu brīvlaiks.