Māmiņa ar video novērošanas palīdzību pieķer aukli zogam naudu!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

14 komentāri

Kāda ģimene Rīgā, kur atvases pieskatīšana uzticēta auklītei, atklājusi, ka regulāri mājās pazūd nauda. Nauda, kas atstāta dažādās vietās – gan monētas, gan papīra banknotes, turklāt iespaidīgos apjomos. Ģimene zādzībā vaino auklīti.

Raidījumam “Bez Tabu” jaunā māmiņa demonstrē videomateriālus, kas fiksēti ar video novērošanas kameru. Nofilmētajā materiālā redzams dzīvoklis, kur atrodas sieviete un bērns. Sieviete pienāk pie galda, izcilā uz tā esošos papīrus, palūko, kas atrodas uz zemāk esošā plaukta. Tad aiziet.

Nākamajā video redzams, kā viņa pārlūko kādas mazas kastītes un tai blakus esošās aploksnes, kas atrodas uz galda, saturu. Bērna pieskatītāju vecākiem ieteikusi labākā draudzene. Sākotnēji par aukli nav bijis nekādu aizdomu, bet pamazām, pamazām… Aukles novērošana ilgst divas dienas. Video ir redzams, kā sieviete pārskaita naudu, kura atrodas kastītē.

Bērna māmiņa

Būtībā sanāk, ka es esmu pieņēmusi slēptu manu finanšu kontrolieri. Man ir pretīgi iedomāties, cik ļoti viņa ir izložņājusi manu māju. Pat no netīrās veļas groza ir pazudusi noslēptā nauda.

Pēdējā video, kurš nodots Bez Tabu, ir redzams, ka sieviete kaut ko paņem un ieliek kabatā. Darba devēja saka, ka tā ir nauda. Ar aukli ir runāts, viņa, kaut redzējusi video, zagšanu noliedz. Kopējā naudas summa, kura pazudusi, ir aptuveni četri tūkstoši eiro!

Neko neesmu ņēmusi! Tā bija provokācija!

Bez Tabu aukli nākas meklēt visu dienu. Uz telefona zvaniem viņa neatbild, mājās neviens durvis vaļā never. Beigu beigās, dienas pievakarē viņa atzvana. Aukle saka, ka nekādu naudu nav ņēmusi.

  • Aija: Tajā rītā es ieraugu kameru. Uz galda sakrāmēta kaudze naudas.
  • Žurnālists: Kāda tā kamera izskatījās?
  • Aija: Uz plaukta.
  • Žurnālists: Kāda tā izskatījās?
  • Aija: Tumša. Uz kājiņas. Tālāk es biju ļoti sašutusi, ka tādā veidā… Tā jau dara, ka noliek naudu un… Es taču to kameru ieraudzīju. Man bija nepareiza pieeja. Tā bija provokācija. Tā tiešām bija provokācija.

Naudu viņa pārskaitījusi, paņēmusi 15 eiro un aiznesusi uz bērnistabu. Tas darīts, lai izprovocētu bērna vecākus sākt uzdot jautājumus. Vai tiešām tā bija? Bērna māmiņa tam netic. Viņa kopā ar Bez Tabu dodas uz policiju, kur iesniedz iesniegumu par notikušo un videomateriālus. Tas nozīmē, ka šajā gadījumā izmeklēšana tikai tiks uzsākta un iznākums būs atkarīgs no tās.

Urīns ēdienā?

Savukārt citā lietvedībā, kura pateicoties raidījumam Bez tabu aizsākta jau 2015. gadā, tā jau pabeigta. Runa ir par šokējošo gadījumu ar bērnu aukli, kura brutāli cilāja zīdaini un vecākiem bija aizdomas, ka aukle bērna pārtikai pievieno savu urīnu. Lietas materiāli no Baložu policijas nodota prokuratūrai, lai to virzītu uz tiesu.

Kā pastāsta Valsts policijas Baložu iecirkņa kriminālpolicijas šefs Konstantīns Zaharovs, sieviete, kuru arī ar videonovērošanas palīdzību pieķēra vecāki, savu vainu neatzīst, uzskata, ka viņas audzināšanas metodes ir pareizas.

Tātad, abos gadījumos atrisinājums vēl tikai gaidāms, bet ir skaidrs, ka slēpto kameru izvietošana bieži vien attaisnojas.

Foto