”Maizes mašīna pagriezās un aizbrauca prom!” Asūnes pagasta iedzīvotāji paliek bez pārtikas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri
”Maizes mašīna pagriezās un aizbrauca prom!” Asūnes pagasta iedzīvotāji paliek bez pārtikas

Šobrīd piekļuve nepieciešamajam ir ļoti vienkārša – pārtikas veikali atrodas vien rokas stiepiena attālumā. Līdzīgi ir ar saimniecības precēm, tehniku un gandrīz jebko citu, ko vien cilvēka sirds kāro. Asūnes pagasta iedzīvotājiem viss nešķiet tik pašsaprotami un vienkārši – viņi palikuši bez maizes vietējā veikalā.

Asūnes pagasta iedzīvotājs ziņo, ka viņi palikuši bez maizes. Piegādātājs, kurš veicis pārtikas produktu piegādi vietējam veikalam, gandrīz sasniedzot galamērķi, pagriezies un aizbraucis prom.

Vislielākais šoks rodas, uzzinot par iemeslu šādai rīcībai.

Asūnes pagasta iedzīvotājs

Mašīna nepiegādāja maizi, jo sliktā ceļa dēļ nevarēja piekļūt veikalam!

Asūnes pagasta iedzīvotājs stāsta, ka automašīna aizbraukusi līdz grants ceļam. Autovadītājs, iespējams, sapratis, ka ar mašīnu nespēs to izbraukt, tāpēc pagriezās un aizbrauca prom.

Kāds cits iedzīvotājs, kurš dzīvo pavisam netālu no Asūnes stāsta, ka katru gadu esot viena un tā pati problēma ar milzīgajām bedrēm. Visapgrūtinošāk esot tieši rudens sezonā, kad līst lietus un bedres kļūst arvien lielākas.

Iedzīvotājs stāsta, ka no savām mājām līdz Dagdai esot 10 km brauciens. Vīrietis katru dienu pa šo ceļu brauc un ved savus bērnus uz bērnudārzu. Kādreiz ceļu bija iespējams mērot apmēram 15 minūtēs, taču tagad vienā virzienā jāpavada gandrīz stunda.

Asūnes pagasta iedzīvotājs

Bērni gandrīz vemj, braucot pa to ceļu! Mēs jūtamies kā kara laikā!

Vairākas dienas Asūnes pagasta iedzīvotāji centušies situāciju atrisināt, zvanot pašvaldībai. Taču viņi vien noplātījuši rokas un teikuši, ka uz ceļa esot nepiemēroti apstākļi, lai to savestu kārtībā.

Pagasta iedzīvotāji nemetuši plinti krūmos un zvanījuši Latvijas Valsts ceļiem ar lūgumu situāciju labot. Daļēji uzlabojumi ir veikti – bedres ir aiztaisītas ciet, taču iedzīvotāji ir pārliecināti, ka tas ir tikai laika jautājums, lai situācija atkal kļūtu kritiska.

Šobrīd Asūnes pagasta veikals ir saņēmis pārtikas produktu pievedumu. Taču iedzīvotāji ir pārliecināti, ka ceļš ir jāsalabo pilnvērtīgi, lai šādas situācijas neatkārtotos!

Jāpiebilst, ka arī raidījuma Bez Tabu komanda sazinājās ar Asūnes pagasta pārvaldi un Latvijas Valsts ceļiem. Taču konkrēta atbilde par to, kāpēc ceļš novests līdz ārkārtas stāvoklim neseko…

Lai atbildīgās institūcijas sagatavotu atbildi uz konkrēto jautājumu, nepieciešamas vairākas dienas. Taču Asūnes pagasta iedzīvotāji nevar gaidīt! Viņu ikdiena turpinās, un tas esot vienīgais ceļš, kā nokļūt līdz Dagdai.

9 komentāri