To varēja paveikt tikai zinātājs! Madonas puses zemniekus satricina dīvainas sērijveida zādzības

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

10 komentāri

Madonas novada Liezēres pagastā notikušas sērijveida zādzības. Lai gan izmeklēšanas darbi turpinās, cietušajiem ir savas versijas par notikuma apstākļiem.

Viens no cietušajiem stāsta, ka viņa garāžā zagļi tikuši caur logu, tāpēc, ka durvīm priekšā esot bijusi atslēga. Vīrietis par garnadžu darbībām pat neesot nojautis, jo esot bijis darbā. Tomēr mirklī, kad kaimiņš pamanījis, ka viņa saimniecībā kaut kā trūkst, apkārtējie sākuši pārbaudīt savas garāžas.

Līdzīgu scenāriju piedzīvojuši arī kaimiņmājas iedzīvotāji. Blakus viņu mājām garāžā esot bijis traktors, taču tas neesot aiztikts.

Tomēr no viņu saimniecības pazudusi pārtika – audzēti broileri, cāļi un apmēram 30 kg samarinētas cūkgaļas. Visa kamera līdz malām bijusi pilna, taču šobrīd tur vien palikusi puse no esošās pārtikas.

Apzagtā Ozolu pagasta iedzīvotāja atzīst, ka sākumā viņai pat prātā neesot nācis par zādzību ziņot policijai.

Tomēr mirklī, kad atklājās, ka viņas saimniecība nav vienīgā, kura piedzīvojuši garnadžu uzbrukumu, pagasta iedzīvotāji nolēmuši neklusēt.

Madonas policijas iecirkņa kriminālpolicijas priekšniece Inga Randere atzīst, ka iedzīvotāji rīkojušies ļoti operatīvi.

“Cietušie par zādzībām ziņojuši jau no paša rīta. Attiecīgi uzreiz policija aizbrauca uz notikuma vietu un tika konstatēts, ka ir apzagtas 5 ēkas un 6 ēkā ir mēģināts iekļūt.”

Motorzāģis, trimmeris, krūmgriezis un branga daudzuma pārtika ir lietas, kuras zagli interesējušas visvairāk. Policija atzīst, ka ir pamats domāt, ka noziegumu sastrādājis kāds, kuram šīs lietas pašam saimniecībā trūkst.

Lai gan izmeklēšanas darbi turpinās, iedzīvotājiem ir savas versijas par to, kurš šos nedarbus sastrādājis.

Iedzīvotāji ir vienisprātis, ka cilvēks noteikti ir daudz zinājis par Ozolu pagasta iedzīvotājiem – bijis informēts par to, kurās garāžās ir viņam nepieciešamas lietas.

Provizoriski sods vainīgajam varētu būt pat brīvības atņemšana līdz 5 gadiem, taču par to lems tiesa. Policijas pārstāve uzsver, ka izmeklēšana vainagoties panākumiem varētu jau pavisam drīz.

10 komentāri