Madonā pirms prezidenta Vējoņa vizītes nozāģē vairāk nekā 15 koku; pašvaldība saistību noliedz

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

29 komentāri

Jau rīt Madonā norisināsies 4. maija militārā parāde. Koki nozāģēti vietā, kur paredzēts atrasties Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kā arī citiem svarīgākajiem parādes viesiem. Pašvaldība notikušo sauc par sakritību.

Seši koki nozāģēti vietā, kur atradīsies speciāli prezidentam, bruņoto spēku pārstāvjiem un svarīgākajiem parādes viesiem izveidotas tribīnes. Atlikušie koki nozāģēti turpat netālu esošajā Centra skvērā.

”Bez Tabu” skatītāju Kristiānu no Madonas apkārtnes uztrauc koku nociršana tikai tādēļ, lai uzstādītu tribīnes Valsts augstākajām amatpersonām.

Kristiāna
UZTRAUC KOKU NOCIRŠANA

4. maijā Madonā plānota militārā parāde, kurā piedalīsies gan Valsts prezidents, gan dažādi ģenerāļi un simtiem karavīru. Viss ļoti skaisti un Valsts svētkiem atbilstoši. Kādēļ pašvaldība izcērt kokus, lai tikai varētu uzsliet tribīnes amatpersonām? Tiešām tribīnēm neatradās cita vieta? Gluži kā tādā totalitārā valstī…

Madonas pašvaldības pārstāvji norāda, ka koku nociršanai nav nekādas saistības ar 4. maija svētku parādi. Nozāģētie koki esot bijuši sliktā stāvoklī un apdraudēja gan gājējus, gan automašīnas. Turpretī gobas nozāģēšanai saņemta arī Dabas aizsardzības pārvaldes piekrišana. Tribīni esot bijis plānots novietot citā vietā, kur liepas nozāģētas pirms vairākiem gadiem, taču pēdējā brīdī plāni mainījās. ”Sanāk, ka tribīne atradīsies vietā, kur bija 2 liepas. Tās bija sliktā stāvoklī. To nozāģēšana vienkārši sakrīt ar militārās parādes laiku, taču šīs divas lietas nav saistāmas, šie darbi bija plānoti jau iepriekš,” norāda Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.

Arī pilsētas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce norāda, ka gan ielas malā, gan pilsētas Centra skvērā esošie koki nozāģēti, jo tie esot bijuši nedroši. Lutce uzsver, ka pašvaldība nocirsto koku vietā plāno rudenī iestādīt jaunus liepu stādus.

Foto