9 komentāri

To, ka Rīgas sabiedriskajā transportā jau vairākus gadus ir izlikti ekrāni, kuros pasažierus informē par maršrutu un pieturvietām, ir pamanījis ikviens. Bet to, ka tajos tiek demonstrētas multfilmas, šķiet retais.

Starp šiem retajiem ir skatītāji, kuri satraucas par to, cik šīs animācijas filmas ir korektas un bērnu psihei nekaitīgas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Braucu Rīgas satiksmes 48. autobusā un informācijas ekrānā redzēju multiplikācijas filmu, kura aizskāra ar varmācīgajiem skatiem. Divas žirafes stiepj ausis, tad viņš ejot paklupa uz izstieptajām ausīm un sasitās.

Tad plivināja tās, lai paceltos gaisā, kas arī nedaudz izdevās, uz ko ”paķērās” gailis un aicināja ziloni uz aizas malu. Gailis pacēlās gaisā un lidoja, bet zilonītis sāka plivināt ausis un nogāzās lejā no kraujas.

Tad viņu rādīja ar melnu aci un plāksteriem. Laikam, lai zilonis varētu lidot, gailis viņā ar kājas pumpi sāka pumpēt gaisu. Tad zilonis piepūtās kā bumba un pacēlās gaisā. Šo visu skatoties, man kļuva nelabi.

Vēstules autore nobažījusies, vai šāda veida multfilmas neveicina bērnā vēlmi vardarbīgi izturēties pret dzīvniekiem un uzskaita daudzus Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus, kuri, viņasprāt, ir pārkāpti.

Lai izvērtētu “multenes” saturu, Bez Tabu veic eksperimentu. Sabiedriskajā transportā rādītā animācijas filmiņa tiek atrādīta trim nopietniem kungiem, kuri savās ģimenēs audzina bērnus.

Te viņu visu triju bildi???

Vai viņi saviem bērniem to ļautu skatīties? Skatīšanās paiet smejot, atsauksmes ir lieliskas. Galvenais ir uz visu skatīties ar veselīgu humora devu.

Foto

Nofiksējuši publiski atrādīto, Bez Tabu dodas arī uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju. Eksperte saka, ka pēc likuma nekas nav pārkāpts. Vienīgais, ka ir jāvērtē piemērotība, jo sabiedriskajā transportā pārvietojas bērni, sākot no zīdaiņiem līdz pat pilngadību sasniegušajiem un visiem viens, un tas pats nav piemērots.

Rodas vēl viens jautājums – kāpēc Rīgas satiksme ir uzsākusi animācijas filmu rādīšanu? Izrādās, ka to nedara pats pasažieru pārvadātājs, bet gan jaunizceptais Rīgas satiksmes meitas uzņēmums ”Rīgas acs”, kuru uzdevums būs rūpēties par ienākumiem no reklāmām, kas tiek demonstrētas transportā, un attiecīgā aprīkojuma uzturēšana.

Video

TOP komentāri

 • 123

  123

  Toms un Džerijs, Nu pogaģi... hmm, ko vēl varam pievienot "aizliegto" multeņu sarakstam? Cilvēk, attopies. Neesi mucā audzis un pa spundi barots, nevajag pārspīlēt.
 • Agate
  +6 +5 -1

  Agate

  Man ļoti patīk, ka ir šī multfilma. Brauciens sabiedriskajā transportā paiet daudz ātrāk.
 • Zašamskis
  +8 +5 -3

  Zašamskis

  Kārtējā ne visu neapmierinātā kundzīte, kura čīkst par visu, ka viss ir slikti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl