Lokomotīves ielas “ūķa” īpašnieki neko nav sapratuši? Antisanitārajos apstākļos atkal manīti dzīvnieki

1 komentārs
Lokomotīves ielas “ūķa” īpašnieki neko nav sapratuši? Antisanitārajos apstākļos atkal manīti dzīvnieki
Foto: Ekrānuzņēmums

Daudziem vieglu šoku izraisījis notiekošais Lokomotīves ielā – tur antisanitāros apstākļos tika turēti dzīvnieki, taču dzīvokļa īpašnieki neizrādīja īpašu vēlēšanos ko vērst par labu. Vai ar atbildīgo iestāžu un dzīvnieku aizstāvju iesaistīšanos, kas ir mainījies? Bez Tabu turpina šķetināt šo sarežģīto lietu.

Kopš pirmās vizītes Lokomotīves ielā ir pagājuši teju četri mēneši. Kad ierodamies, manām, ka pie ēkas atrodas celtniecības atkritumiem paredzēts konteiners. Vīrietis zilā aizsargtērpā un elpceļus aizsargājošā maskā nes maisus ar atkritumiem. Viņš pastāsta, ka šis ir jau piektais, kurš piekrauts ar no dzīvokļa iznestajām mantām. Saimnieki ne visu ļaujot mest laukā.

Dodamies augšup, bet aizdomas, ka dzīvokļa īpašnieki ar mums nekomunicēs ir pareizas. Pamanījuši TV kameras, cilvēki durvis aizslēdz. Saka, ka runās bez kameru un mikrofonu klātbūtnes, bet tie ir tikai solījumi. Garām ejošie kaimiņi sakās, ka dzīvoklī atkal manīts grauzēju dzimtas dzīvnieks. Tā arī ir, jo kustonis izlien uz palodzes. Vai pēc zināmā, ka jau divas reizes viņiem konfiscēti dzīvnieki, viņiem ļauts turēt dzīvo radību?

Ja PVD būtu konstatējuši dzīvnieku spīdzināšanas faktu, tad būtu stājies spēkā liegums uz gadu turēt mājdzīvniekus. Bet šajā gadījumā ir tikai labturības pārkāpumi, par kuriem piemērots naudas sods 100 eiro un dzīvnieku konfiskācija, kas paliks spēkā. Un šie 100 eiro nebūs vienīgā naudas summa, no kuras būs jāšķiras. Viņu uzturēšana patversmē būs jāapmaksā bijušajiem īpašniekiem, un te dzirdam, ka rēķins, visticamāk, būs pāris tūkstošus eiro liels. Ja nevarēs apmaksāt, lietai klāt ķersies tiesu izpildītāji. Ja ar dzīvniekiem šis stāsts ir noslēdzies, kā ar dzīvokļa tīrīšanu? To paģērējis sociālais dienests. Tur saka, ka pārrunu ceļā ir panākts, ka dzīvokļa īpašnieki piekrīt daļējai iztīrīšanai, nosakot, ko drīkst izmest un ko nē.

Kopumā Rīgas sociālā dienesta redzeslokā ir aptuveni 30 šādas personas. Ar visām komunikācija esot grūta, jo nepieciešama medicīniska veida uzraudzība. Reizi pusgadā dzīvokļi tiek iztīrīti, pēc tam atkal viss sākas no sākuma. Cik ilgi šajā gadījumā notiks sadarbība, prognozēt nevar.

Par otru cilvēkiem piederošo dzīvokli un tā iztīrīšanu sarunas nav bijušas, un vismaz vēl kādu laiku tas paliks tādā stāvoklī kā šobrīd.

Foto

Video

1 komentārs