Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Katru dienu pa visu akvaparka teritoriju staigā divi fotogrāfi, kuri bez atļaujas prasīšanas iemūžina gan pieaugušos, gan mazus bērnus.

Pie raidījuma Bez Tabu vērsās māmiņa Olita, kura norāda uz nepatīkamiem brīžiem akvaparkā. Māmiņa raksta:

“Jau pirms gada man ne sevišķi patika, ka nemitīgi tieku bildēta es un arī mani bērni! Atļauju šādām darbībām neviens nejautāja. Protams, pasākumam noslēdzoties, par lielām naudiņām šīs bildītes piedāvā iegādāties. Vai netiek pārkāptas manas un manas ģimenes cilvēktiesības uz privātumu, ja tiekam bildēti bez atļaujas? Parasti tiek vaicāta rakstveida atļauja, ja runa ir par bērnu bildēšanu.”

Tāpat māmiņa norāda, ka akvaparka personāls sievieti norājis par to, ka viņa savus bērnus iemūžina ar savu telefonu, kā rezultātā telefonu nācās nolikt atpakaļ skapītī.

Akvaparka lietošanas noteikumos, kas pieejami arī izklaides vietas mājaslapā, nav norādīts, ka apmeklētāji tiks fotografēti. Bez Tabu sazinājās ar akvaparka administrāciju, taču skaidrojuma vietā saņēma atteikumu komentēt situāciju. Akvaparks noslēdzis līgumu ar citu uzņēmumu, kas atpūtas vietā veic apmeklētāju fotografēšanu un bilžu tirgošanu.

Natālija Grišina, “Aquafoto” pārstāve

Bildes glabājam divas nedēļas, pēc tam tās tiek iznīcinātas. Attēli nenonāk internetā, tos var iegādāties mūsu stendā. Ja cilvēks rāda, ka nevēlas tikt fotografēts, tad mēs to nedarām.

Jo vairāk attēlu apmeklētāji iegādājas, jo lielāks ir fotogrāfu atalgojums, līdz ar to fotogrāfi ieinteresēti netērēt laiku un iemūžināt tikai potenciālos attēlu pircējus. Pie akvaparka kasēm redzams informatīvs materiāls un apmeklētāji, kuri nevēlas tikt iemūžināti, bez maksas var saņemt sarkanu aproci, kas kalpo kā zīme fotogrāfam, lai konkrēto apmeklētāju neiemūžina.

Katrīna Bērziņa – Petrova, Valsts datu inspekciju pārstāve

Pirms personas fotografēšanas jāsaņem personas piekrišana. Tā jāsaņem pirms fotografēšanas. Pat ja persona piekritusi fotografēšanai, viņa pēc tam var pieprasīt, lai bildes tiktu izdzēstas.

Uzņēmums akvaparkā darbojas kopš 2009. gada un, uzsākot darbu, konsultējās gan ar juristiem, gan datu valsts inspekciju.

Foto

Lasi vēl