Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

30 komentāri

Pār Limbažu domes amatpersonu krīt aizdomu ēna, ka tā palīdzējusi brālim tikt pie pašvaldības dzīvokļa un par iespējamu kriminālprocesu pret viņu.

Pamatīgas aizdomas par notiekošo ar pašvaldības dzīvokļiem ir radušās Limbažu iedzīvotājiem, kuriem šķiet, ka vietējās amatpersonas pamatīgi izpalīdz saviem radiniekiem.

”Limbažu domes darbinieces, speciālistes mājokļu jautājumos brālis un viņa civilsieva ir tikuši pie īres līguma pašvaldībai piederošam labiekārtotam dzīvoklim, apejot daudzus denacionalizēto, avārijas stāvoklī esošo dzīvojamo māju iedzīvotājus. Šķietami šajā gadījumā izmantota amata priekšrocība ko varētu definēt kā ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, kā prioritāti izvirzot savu pirmās pakāpes radinieku. Sakritība?”

Radinieki pirmajā vietā?

Runa ir par faktu, ka pie pašvaldības dzīvokļa ir ticis Limbažu novada domes amatpersonas Agneses Zagorskas brālis. Pieteikums par pašvaldībai piederošas dzīvojamās platības piešķiršanu izskatīts šā gada februārī, tas lasāms domes sēdes protokolā.

Par piešķiršanu nobalso visi klātesošie deputāti, balsojumā nepiedalās vien dzīvokļa pieprasītāja māsa. Domes izpilddirektors Ainārs Liniņš Bez Tabu skaidro, ka ir tikai dokumentu parakstītājs, piešķirt vai nepiešķirt dzīvokli lemj dzīvokļu komisija.

Leons Gerķis
Limbažu novada pašvaldības dzīvokļu komisijas loceklis

Vērtējot mēs vienmēr ņemam vērā arī to, cik cilvēku ir ģimenē. Mēs nevaram vienam cilvēkam piešķirt trīs istabu dzīvokli, bet trīs cilvēku ģimenei vienu istabu. Tā nu var sanākt, ka kāds, kurš ir rindas priekšgalā, bet nav pirmais, ātrāk tiek pie mājokļa.

Viss ir pēc likuma. Bet pārbaudīsim!

Visi uzrunātie domes pārstāvji vienā balsī saka, ka amatpersonai nebija iespēju ietekmēt komisiju, lai gan izpilddirektors atzīst, ka būtu jāpārbauda šā dzīvokļa piešķiršanas veids.

Agnese Zagorska
Limbažu deputāte

Vienalga, vai tas ir mans radinieks, vai mans paziņa, ikvienam ir tiesības uz šāda veida dzīvokli. Stājas rindā un gaida, kad pienāks viņa kārta.

Kriminālprocess

Visticamāk, ka par šo faktu pārbaudes vēl būs. Kamēr esam Limbažos, top zināms vēl kāds fakts par šajās vēlēšanās startējošo amatpersonu. Izskan informācija, ka pret viņu, iespējams, ierosināts kriminālprocess. Valsts policija nedz apstiprina, nedz noliedz, ka pret konkrēto personu ierosināta lietvedība.

”5. maijā pulksten 07.30 Limbažu novadā, Limbažos, 1984. gadā dzimusi sieviete bez uzaicinājuma un atļaujas iegājusi 1984. gadā dzimušās sievietes dzīvesvietā, nodarot tai miesas bojājumus. Uzsākts kriminālprocess pēc 143. panta pirmās daļas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.”

Krimināllikuma pants ir par nelikumīgu iekļūšanu mājoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu. Deputāte neatceras, kas ir noticis maija sākumā un šo faktu nekomentē. Par abiem faktiem Bez Tabu informē arī partijas, no kuras saraksta amatpersona startēs pašvaldību vēlēšanās, valdi.

”Mēs esam lūguši, lai Agnese uzraksta paskaidrojumu ētikas komisijai gan par aizdomām saistībā ar iespējamo interešu konfliktu, gan par aizdomām par iespējamo kriminālprocesu, gan arī to, kā šī situācija varētu iespaidot priekšvēlēšanu situāciju,” skaidro KPV.LV valdes loceklis Atis Zakapistovs.

Līdz vēlēšanām, visticamāk, ka atbildes nebūs, bet ir vērts paturēt prātā senu teicienu – nav dūmu bez uguns.

Foto

TOP komentāri

 • Feģa
  +16 +15 -1

  Feģa

  Tas pats par konkursiem uz amata vakanci. Jau pirms konkursa zināmi cilvēki, kuri ienems attiecīgās vietas. Ar Liniņu priekšgalā tēlo godīgos.
 • Juris
 • Ne deputāts!
  +18 +13 -5

  Ne deputāts!

  Parociet vēl publiskajos iepirkumos, būs ko redzēt! Šī konkrētā amatpersna ir korumpētības paraugs, ieskaitot pašu izpilddirektoru A. Liniņa kungu. Tautieši, dodieties uz vēlēšanām un sekojiet darbiem nevis solījumiem. Mums nav vajadzīga Danču nakts par 80000 eur vai tiltiņš pār Donaviņu par 40000 eur, bet gan kapitāla infrastruktūras atjaunošana! Šī totālā pašvaldības izzagšana ir jāpārtrauc!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl