Liepājniekiem jāplāno ģimenes pieaugums tā, lai bērns piedzimtu gada pirmajā pusē. Kālab tā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

4 komentāri

Plānojot ģimenes pieaugumu, liepājnieki joko, ka jārēķina, lai bērns piedzimtu gada pirmajā pusē. Vecāku pieredze, ka tiem bērniem, kas piedzimuši gada beigās, vieta pašvaldības bērnudārzā tiek piedāvāta gadu vai pat divus vēlāk nekā tiem, kas piedzimuši gada pirmajā pusē. 

Aļona, vecāku grupas pārstāve, uzskata, ka daļa vecāku un bērnu šādā veidā tiekot diskriminēti. Arī viņas bērns piedzimis 2016. gada nogalē un vietas pirmsskolas mācību iestādē neesot, bet tiem, kas dzimuši gada sākumā, esot. Vietas dārziņā jau piešķirtas pat 2017. gada gada pirmajā pusē dzimušajiem, bet ne tiem, kas dzimuši 2016. gada beigās. Līdzīgi esot bijis arī iepriekšējos gados.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis skaidro, kālab šāda situācija izveidojusies un ko var darīt, lai to novērstu. Vietu pašvaldības bērnudārzos tiešām visiem nepietiekot, pirmie pierakstās rindā gada sākumā dzimušie. Lai risinātu pašvaldības dārziņu trūkumu, līdzfinansē privāto pirmsskolas mācību iestāžu un auklīšu izmaksas.

Liepājnieces uzskata, ka līdzfinansējums nav pietiekams. Ja par pašvaldības bērnudārzu vecākiem jāmaksā vidēji 50 eiro mēnesī, tad par privāto pirmsskolas mācību iestādi 150 eiro, bet par auklīšu pakalpojumiem vēl vairāk. Turklāt brīvu vietu privātajos bērnudārzos arī neesot.

Atis Deksnis sola, ka tuvāko trīs četru gadu laikā situācija uzlabošoties, jo tiks būvēta piebūve esošajam pašvaldības bērnudārzam. Tas nozīmē, vēl 260 mazajiem liepājniekiem būšot papildu vietas dārziņā. Vēl plānots, ka tikšot pārbūvēts arī Liepājas bērnunams, un tā ēkā ierīkota pirmsskolas mācību iestāde.

Bērnu vecāki gan grib risinājumus nekavējoties un jau sagatavojuši savus priekšlikumus Liepājas domniekiem arī rakstveidā.

Foto

TOP komentāri

 • Linda
  +2 +2 0

  Linda

  Mana meita ir dzimusi 2014.gada nogalē. Dārziņà vēljoprojām neesam tikušas. Zvanot uz Liepājas izglītības pārvaldi,tā ar pateica,ka neesam piedzimušas īstajā laikā. Un šogad pateica,ka cerības tik neesot. Tad esot jānotiek brīnumam. Tàda lùk ir situācija,visi gudrie,kas solīja šo visu sakārtot,nav ne pirkstiņu pakustinājuši.
 • Ivars Linkis
  +1 +1 0

  Ivars Linkis

  Māris Ankevics vēl galvenais nepiedzemdēt priekšlaicīgi,jātur līdz galam!
 • Māris Ankevics
  0 0 0

  Māris Ankevics

  Skan apmēram tā...dariet to Maijā, jūnījā, jūlijā bet pārējos mēnešos pa tukšo... Jo rindas bērnudārzos beigsies pēc 4gadiem?‍♀️?‍♀️

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl