9 komentāri

Tā vien šķiet, ka vārdu salikums – Zolitūdes traģēdija – no sabiedrības lūpām pazudīs vien pēc vairākiem gadu desmitiem. Tiklīdz kaut kur ir pamanītas iespējamas nebūšanas ar ēku konstrukcijām vai trauksmes signalizāciju, tiek piesaukta šī traģēdija. Arī saistībā ar notiekošo Liepājas pusē.

Bez Tabu redakcijai kāds anonīms ziņotājs raksta:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Būšu pateicīgs, ja Bez Tabu pievērsīs uzmanību notiekošajam Liepājas Valsts tehnikumā. Tā atjaunotajās ēkās pēdējā laikā aizvien biežāk sāk skanēt trauksmes signalizācija. Kāds tam ir iemesls? Neviens nezina, jo tehnikuma vadība neko nesaka. Negribētos, lai Liepājā notiek Zolitūde divi. Ar cieņu tehnikuma audzēknis.

Liepājas Valsts tehnikums, kura ēkas jaunu, skaistu vizuālo veidolu ieguva vien pērnā gada nogalē un kurā mācīties gribētāju ir vairāk nekā vietu. Tiktāl viss skan patīkami, ja ne audzēkņa aprakstītā problēma ar regulāri skanošo trauksmes signalizāciju. To apliecina visi uzrunātie audzēkņi. Tāpat visi apstiprina, ka trauksmes iemesliem viņiem nav ne jausmas.

Direktors saka, ka līdz ar visu ēku rekonstrukciju telpās atjaunota arī ugunsdzēsības signalizācija. Viņš atzīst, ka tā patiešām skanējusi bieži, taču nevis reāla apdraudējuma dēļ, bet gan nepareizi uzstādītu sensoru dēļ.

Agris Ruperts, Liepājas Valsts tehnikuma direktors

Piemēram, viens no signāla devējiem atradās virtuvē, tieši pie cepeškrāsns. Kā to atver, signalizācija nostrādā. Nācās domāt, ko darīt – pārvietot plīti vai sensoru. Protams, ka plīti pārvietot bija vieglāk.

Pa vidu patvaļīgai signalizācijas skanēšanai ir bijušas arī oficiālās evakuēšanās mācības. Skolas vadītājs atzīst, ka nāksies domāt par informatīvajiem paziņojumiem, kurus skandēt apraidīšanas sistēmā pēc kļūdainas trauksmes, lai audzēkņu vidū nebūtu satraukuma.

Vārdu salikuma “Zolitūdes traģēdija” saistīšanai ar notiekošo tehnikumā neesot nekāda iemesla, jo skola pēc rekonstrukcijas ekspluatācijā nodota vien nesen, pēc skarbās mācības.

Līdz ar to drošības pārbaudes te bijušas pašas stingrākās. Šobrīd sirēnu kaukšana dzirdama krietni mazāk nekā uzreiz pēc ierīkošanas, jo tad tā reaģējusi pat uz putekļiem.

Bez Tabu saņem apsolījumu, ka signalizācijas sistēmu pārbaudīs un darīs visu, lai viltus trauksmes vairs neatkārtotos.

Foto

TOP komentāri

  • Riksis
    +5 +5 0

    Riksis

    Hehe. Žēl, ka Bez tabu vakar pēcpusdienā neieradās.. būtu dzirdējuši trauksmes signālu.. un tikai no citiem skolēniem uzzināju trauksmes iemeslu- kaut kas ar vadiem.. Zili dūmi bijuši.. Daudzi sēdēja kabinetos un nereaģēja.. Kas būtu, ja notiktu kaut kas trakās? Visi jau tā pieraduši pie šiem signāliem, ka neņem tos vērā!
  • Popo
  • Agnese

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl