“Lieliska” saimniekošana! Liepājas bērnudārzu sāk remontēt līdz ar mācību gada sākšanos

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

10 komentāri

Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes renovāciju uzsāk laikā, kad sākas bērnudārzu sezona. Bez Tabu uzklausītie audzēkņu vecāki ir sašutuši, ka iestādes un pašvaldības pārstāvji turējuši visus neziņā.

Sākoties bērnudārzu sezonai, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” sākti renovācijas darbi. Taču par ieceri runāts jau sen. Kā stāsta audzēkņa tēvs, vadība lūgusi atbrīvot telpas jau maijā. Taču, tā kā visu vasaru no strādniekiem nebija ne vēsts, tuvojoties mācību gadam, bērnu vecāki kļuva aizvien satrauktāki.

“Mēs visi laiku zvanījām un prasījām bērnudārza vadībai, vai būs dārziņš. Teica, ka neko nezina. Iedomājieties, kā mēs jutāmies!” stāsta audzēkņa māte.

“Vispār jā, tā bija. Mēs uzzinājām par to, ka bērniem būs vieta [citviet] skolā tikai pirms divām nedēļām. Lai gan viņi [atbildīgie] zināja, ka remonts sāksies tikai augusta sākumā. Bet vecāki neko nezināja! Domājām, vai būs jāņem bezalgas atvaļinājums un jāsēž mājās, jāpieskata pašiem,” par informācijas vakuumu stāsta cita audzēkņa māte.

Neziņa un pārsteigums

“Dzintariņa” vadība pēdējā brīdī nākusi klājā ar paziņojumu, – vasaras nogalē un visu rudeni notiks renovācijas darbi, vecākajiem audzēkņiem (piecgadniekiem un sešgadniekiem) atrastas telpas blakus esošajā Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā. Bez Tabu uzklausītie vecāki ir neapmierināti jauno pagaidu vidi.

“Telpas viņiem ir kā jau klases. Protams, nav atbilstošas bērndārzniekiem. Viņiem nav mantu, ar ko spēlēties, četri galdiņi un matrači, uz kuriem guļ uz zemes. Pieaugušo labierīcības un izlietnes arī, manuprāt, nav piemērotas maziem bērniem,” sūdzas audzēkņa māte.

“Tas ir pilnīgi ačgārni! Bērniem jāguļ uz grīdas! Kas būs ar mācību stundu zvanu ik pēc 45 minūtēm, kad skolā sanāks skolēni? Kaut tas nav riktīgi! Kā bērni gulēs?” sašutis vaicā audzēkņa tēvs.

Tiekoties ar Bez Tabu komandu, bērnudārza vadītājai Maijai Korņējevai primāri interesē, kurš sūdzējies raidījumam par notiekošo, taču avotus žurnālisti patur slepenībā. “Dzintariņa” vadītāja rāda gan grupiņu telpas, kur izvietoti galdi un stūrī sakrauti matrači, gan tualetes, kas pašai šķiet piemērotas bērniem, gan medpunktu, gan ēdnīcu.

“Mācību procesu tas viss neietekmē. Notiks visas mācības un pulciņi. Šeit viņi spēlējas, arī pēc Ministru kabineta noteikumi atļauj bērniņus izguldīt uz matračiem. Dušu arī bērnudārzā nav. Labierīcības ir atbilstošas: zēniem atsevišķi, meitenēm arī. Šeit jau ir tikai vecākie, kuri drīz uzsāks skolas gaitas, tāpēc var iepazīt skolas vidi, ” stāsta “Dzintariņa” vadītāja M. Korņējeva.

Par mazāk un vairāk apdalītajiem

Trīs un četrus gadus vecie audzēkņi izmitināti pagaidu telpās citos bērnudārzos. Savukārt jaunākie audzēkņi, sākot no pusotra gada vecuma, ir apdalītākie – no 38 bērniem pagaidu telpas ierādītas vien pieciem.

Lai gan Bez Tabu uzrunātie vecākā un vidējā vecuma bērndārznieku vecāki pieņēmuši risinājumu, viņi nav ar to apmierināti.

“Jā, mēs vedam uz skolu un citiem dārziņiem, jo mums jau nav izvēles. Ne visiem ir pie kā atstāt bērnu,” piebilst audzēkņa māte.

Taujāta, vai nav bezatbildīgi vecākus nostādīt fakta priekšā par būvdarbiem un paredzēto risinājumu pēdējā brīdī, “Dzintariņa” vadītāja M. Korņējeva neatbild apstiprinoši vai noliedzoši. Viņa skaidro, ka vadība darījusi visu, ko varējusi. “Kad man bija zināma informācija par to, kur bērni paliks, es divu dienu laikā apziņoju visus vecākus,” teic M. Korņējeva.

Bērnudārzā “Dzintariņš” projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš”” ietvaros, paredzēta ēkas siltumizolācija bojājuma vietās, ēkas jumta, cokola, pagraba pārseguma siltināšana, ārsienu atjaunošana, energoefektīvu logu un ārdurvju nomaiņa un apkures sistēmas pārbūve.

Būvnieku kašķu dēļ cieš bērni, atlikt remontu nevarēja

Darbu uzsākšanu uz pusotru mēnesi aizkavēja pārsūdzība būvniecības iepirkuma procesā. Iepirkumu uzraudzības birojs pirms trim nedēļām sūdzību izskatīja, atzīstot to par nepamatotu. Konkursa rezultāti tika paziņoti 14. jūlijā, par uzvarētāju iepirkumā atzīstot būvfirmu SIA “UPTK”.

Saskaņā ar līgumu būvdarbiem atvēlētais laiks ir 110 dienas. Tos par 445 137,36 eiro veiks firma “UPTK”, kas paredzējusi piesaistīt arī apakšuzņēmēju – SIA “DanSan”.

Projekta kopējās izmaksas, tostarp būvuzraudzība, autoruzraudzība, kā arī PVN, ir 545 321,46 eiro.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere stāsta, ka renovācijas darbus nevarēja atlikt līdz nākamajai vasarai, jo “tas ir saistīts ar to, ka ir izstrādāti būvprojekti, ir ieplānota Eiropas nauda, pašvaldības līdzfinansējums. Tas ir saistīts ar budžeta iespējām. Katra pašvaldība plānveidīgi un mērķtiecīgi virzās, lai izpildītu budžetu maksimāli.

Arī mēs esam ieinteresēti, lai paredzētie darbi tiktu veikti plānotajā laika periodā. Šobrīd tie ir ar nobīdi, bet, domājot par bērnu nākotni un kvalitatīvām mācību telpām, atlikšana nebūtu tas veiksmīgākais risinājums.”

TOP komentāri

 • Agnese Andersone
  +1 +1 0

  Agnese Andersone

  Tur taču teica, ka tika apstrīdēti konkursa rezultāti, kas arī aizkavēja to remontu. Tā ir ikdiena... kādam nepatīk rezultāts, ņem un apstrīd. Kamēr tas viss atkal tiek noorganizēts, laiks uz vietas nestāv. Un nevienu jau tur neinteresē, kas beigās cieš - skolēni, 'pirmsskolēni', gājēji, braucēji utt (atkarībā no objekta, protams).
 • Vilnis Priede
 • Monvids Kirilovs
  0 0 0

  Monvids Kirilovs

  Kaibalā vispār tikai tagad sāks pārbaudīt-esot avārijas stāvoklī,klauni

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl