“Lielākā vides problēma Ķekavas novadā!” Mirst Ilgstoši piesārņotā Olektes upe; atbildīgie vilcinās un atrunājas

Ķekavas novada iedzīvotāji satraukti par Olektes upes aizlaišanu postā. Vietām nereti tā izžūst sausa un aizaug. Caurtekas, kur būtu jāplūst upei zem mazākiem un lielākiem ceļiem, tiek tīrītas neregulāri, aizdambējumam artavu pienes arī bebri, veidojot aizsprostus. Olekti piesārņo arī cūcīgi iedzīvotāji. Pašvaldība Olektes upes skaudro likteni sauc par lielāko vides problēmu novadā, savukārt “Bez Tabu” uzklausītā iedzīvotāja un Valsts vides dienests uzskata, ka pati vietvara varētu darīt vairāk upes sakopšanā. Ķekavas novada pašvaldība gan lielākā piesārņotāja “godā” iecēlusi galvaspilsētas uzņēmumu “Rīgas ūdens”, kas gadiem ilgi Olektē novadīja filtru skalošanas ūdeni un koagulantu, ko izmantoja dzeramā ūdens sagatavošanai rīdziniekiem.

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

  • Pēteris

    Pēteris

    Kādas muļķības tā Kristīne runā par ūdensrozēm un ledus iešanām? - dzīvoju pie Olektes laikā no 1988 - 2000 - tā "upe" ir aizaugusi ar sūdiem jau kopš 90to sākuma.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!