Lidojumu cenas mainās pa sekundēm. Kas jāzina, lai nepārmaksātu?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

4 komentāri

Ja veikala plauktā esi noskatījis arbūzu, cena nemainās, kamēr ar to soļo līdz kasei, taču, izrādās, avio nozarē cenu politika ir pavisam citādāka. Par to sašutusi Bez Tabu skatītāja Zanda un dalās savā pieredzē.

“Mēģināju nopirkt aviobiļetes “airBaltic” Rīga-Atēnas-Tira un atpakaļ. Kad ievadīju pasažieru datus, izvēlējos sēdvietas, pirms apmaksas pēkšņi tika izmainīta biļešu cena. Jāšķiras par aptuveni 50 eiro vairāk par katru biļeti!

Kāpēc ir pieļaujama šāda vaļība aviācijā? Vai šeit strādā princips – nu ja gribēsi kaut kur tikt, tad vienalga nopirksi?”

Pašmāju lidsabiedrības pārstāve Alise Briede nenoliedz, ka biļešu cena var mainīties rezervācijas laikā. Tas esot tālab, ka, piemēram, “airBaltic” mājaslapā vienlaikus skatās aptuveni 1000 cilvēku, kurus interesē konkrētais maršruts. Kamēr viens veic rezervāciju, cits to jau pabeidzis un nopircis pēdējo biļeti pa iespējami zemāko cenu. Ka biļetes cena var mainīties rezervācijas laikā, par to brīdinot rakstveidā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs jau pirms pusotra gada saņēmis vairākas sūdzības, ka lidojuma cena tiek mainīta rezervācijas pēdējā solī. Pašmāju lidsabiedrībai par to izteikts aizrādījums, un pēc tā PTAC neesot saņēmis sūdzības.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina ziņot, ja ir pieredze, ka lidojuma cena tiek mainīta rezervēšanas laikā, taču atzīst, ka pierādīt, ka lidsabiedrība paaugstina cenu, negodīgas komercprakses vadīta, par ko varētu komersantu sodīt, esot sarežģīti.

Pieredze liecinot, ka aviokompānijas arī citviet pasaulē biļetes cenu maina rezervācijas laikā, ko likumdošana gan liedz, taču līdzīgi kā pašmāju lidsabiedrība tam parasti atrod attaisnojumu, visbiežāk – tehnisku iemeslu dēļ.

Kā iegādāties lētākas biļetes?

Raidījums Bez Tabu ir aktīvi ceļotāji, ar pieredzi lidojuma biļešu iegādē tiešsaistē, un dalās pieredzē, kā iegādāties lētākās biļetes.

Ja interesē kāds lidojums, tā gala cenu vislabāk skatīties no dažādām ierīcēm vai datoriem, jo, redzot, ka ceļotājs vairākkārt skatās lidojumu, aviokompānijas bieži vien tā cenu paaugstina, pārliecībā, ja reiz lidojums interesē, biļeti nopirks. Ja to pašu lidojumu skatās no citas IP adreses vai incognito, bieži vien atkal esot sākotnējā zemā cena.

Jo aviokompānijai mazāk palicis biļešu, jo cena augstāka, jo neizpārdoto biļešu vairāk – jo cena zemāka. Dažām aviokompānijām cenas atšķiroties brīvdienās un darbadienās. Brīvdienās tās mēdzot būt augstākas. Meklējot lidojumu ar pievilcīgāko cenu, jāapskata dažādu aviokompāniju piedāvājumi, un pat no dažādu valstu mājaslapām viena un tā paša lidojuma cena var atšķirties.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl