”Lidl” noliktavas celtnieki bloķē iedzīvotājiem svarīgu celiņu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

31 komentārs

Kopš uzsākta ”Lidl” loģistikas centra būvniecība Dreiliņos, mikrorajona iedzīvotājiem piespiedu kārtā jārēķinās ar krietni ilgāku laiku, lai nokļūtu izvēlētajā galapunktā. Iedzīvotāji norāda, ka nu viņiem liegta iespēja ērti apmeklēt ar ”Lidl” konkurējoša veikala tīkla tirdzniecības vietu.

Lai nokļūtu no Dreiliņiem uz Mežciemu, gājēji iestaigājuši taciņu pļavas vidū. Pārskatāmā nākotnē tur bija paredzēta ceļa būvniecība, taču plāni līdz šim tā arī netika īstenoti. Autovadītāji iniciatīvu ņēma savās rokās un iebraukāja neoficiālu ceļu, lai nokļūtu turpat blakus esošajā mikrorajonā.

Dreiliņu iedzīvotāji uz Mežciemu dodas, lai varētu iepirkties tur esošajā veikalā. Ja līdz šim aptuveni kilometra lielo attālumu varēja pieveikt nedaudz ilgāk par 10 minūtēm, tagad līdz galamērķim var nokļūt aptuveni pusstundā.

Jānis
DREILIŅOS DZĪVO 14 GADUS

”Tur salikti žogi, izrakti grāvji, viss kaut kas. Speciāli, lai mēs netiktu uz veikalu. Visa dārzniecības teritorija apjozta ar žogu.”

Drosmīgākie iedzīvotāji gan cenšas šķēršļus pievarēt. Pļavā šobrīd norit veikalu tīkla ”Lidl” loģistikas centra būvniecība. ”Lidl” Latvijā vēl nav paspējuši noalgot runaspersonu, tādēļ Lietuvā esošais ”Lidl” komunikācijas nodaļas vadītājs Baltijas valstīs komentāru atsūta angļu valodā. ”Jūsu minētā taciņa šobrīd ir bloķēta, jo mēs izbūvējam jaunu Dzelzavas ielas posmu. Mēs apzināmies, ka tas rada neērtības, taču taciņa tiek bloķēta drošības iemeslu dēļ,” raksta uzņēmuma pārstāvis Valds Lopeta.

Rīgas domes Satiksmes departamentā sūdzības par taciņas bloķēšanu nav saņemtas. Pašvaldības pārstāve Una Ahuna-Ozola norāda, ka šobrīd iedzīvotājiem jāsamierinās ar neērtībām, pēc būvniecības darbiem šajā vietā tiks izbūvēts trotuārs, kā arī ierīkots apgaismojums.

”Lidl” pārstāvis atvainojas par radītajām neērtībām un norāda, ka uzņēmums darīs visu iespējamo, lai ātrāk atjauno satiksmi starp mikrorajoniem.

Foto