Lauztas ribas, zābaku nospiedums uz sejas! Vai vardarbībā vainotie prāmja apsargi sodīti? 

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

22 komentāri

Jaunietis, kurš vaino ”Tallink” prāmja apsargus vardarbībā, nepamatotā, pārmērīgā spēka lietošanā pret sevi, neizpratnē, kāpēc policijas izmeklēšana ievilkusies jau vairāk nekā pusotru gadu, nav nekādu ziņu par tās gaitu. Tāpat sašutis par atpūtas kruīzu rīkotājuzņēmumu, jo neinformējot, vai veikta iekšējā izmeklēšana un vai konkrētie apsargi aizvien strādā uz klāja.

2016. gada nogalē ”Bez Tabu” stāstīja par incidentu uz ”Tallink” prāmja ”Isabelle”. Jaunietis Edijs, kurš piedalījās izklaides un atpūtas izbraucienā, apgalvoja, ka prāmja apsargi ar viņu fiziski izrēķinājušies. Incidents aizsācies pēc tam, kad viņš prāmja gaitenī skaļi klausījies mūziku.

Pēc nokāpšanas no klāja pirms pusotra gada Edijs vērsās policijā ar iesniegumu, pierādīja miesas bojājumus ar ārsta atzinumu, pret apsargiem tika ierosināta krimināllieta. Tomēr jaunietis ir neapmierināts ar likumsargu gausu lietas izmeklēšanu, par tās gaitu viņš netiekot informēts.

”Tā arī tas viss palika. Pagāja divi, trīs mēneši, zvanīju [izmeklētājai], tur neviens neatbild. Nav nekā, neizgāja uz kontaktu. Tā līdz šim tas palicis. Neesmu saņēmis pilnīgi nekādu informāciju. Parasti, kad iesniedz liecību, pēc laika atsūta lēmumu vai informāciju par lietas virzību. Pagājis jau pusotrs gads, pilnīgi nekādas informācijas,” stāsta Edijs.

Tāpat jaunietis teic, ka bijusi saziņa ar ”Tallink” pārstāvjiem, viņš esot informēts, ka notikšot notikušā vētīšana arī uzņēmuma iekšienē, tomēr arī no atpūtas un izklaides kruīzu organizētājiem neesot ne ziņas.

Edijs
cietušais

”Tallink” arī vispār neko [nesaka]. Man jau liekas, ka tur roka roku mazgā, jo tas iecirknis piesaistīts ostai. Viņus [policistus] arī visu laiku izsauc, ja ir notikumi uz kuģa. Varbūt viņi domā, ka, ja neliksies ne zinis, paies laiks, tas viss beigsies, un viss būs kārtībā.

Edijs stāsta, ka pēc tam, kad viņam salauztas ribas, fiziskas piepūles laikā piedzīvotā trauma liekot par sevi manīt vēl šodien.

Valsts policijas (VP) Rīgas Ziemeļu iecirkņa priekšnieks Jānis Bārzdainis apstiprina, – izmeklēšana iestrēgusi.

”Lietā ir nozīmētas vairākas ekspertīzes, tāpēc lieta nedaudz ievilkusies. Tāpat tiek vākti dažāda veida pierādījumi, jo iespējamo vainīgo un cietušā liecības krasi atšķiras. Ceru, ka šā gada laikā lieta tiks pabeigta. Ja būs pietiekami pierādījumu par vainu, tālāk tā tiks nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai un vēlāk tiesai,” teic VP pārstāvis Bārzdainis.

”Tallink” no komentāra kameras priekšā atteicās, tāpēc ”Bez Tabu” nesaņēma skaidrojumu klātienē, vai uzņēmumā veikta iekšējā izmeklēšana, kādi ir tās rezultāti un kā tiek izraudzīti apsargi kārtības nodrošināšanai uz prāmja, kur atpūtnieki alkohola reibumā ir bieži sastopami. Turpinājumā nerediģēts ”Tallink Latvija” skaidrojums rakstveidā:

”Atsaucoties uz Jūsu lūgumu par izmeklēšanas lietas apstākļiem, vēlamies Jūs informēt, ka mēs ar visaugstāko atbildību attiecamies pret visiem ar cilvēku drošību saistītiem jautājumiem un visi gadījumi tiek izvērtēti. Mēs sadarbojamies ar atbildīgām valsts institūcijām galamērķos, tai skaitā arī ar Latvijas policiju, kurai noteiktas lietas tiek nodotas tālākai izskatīšanai. Par konkrēto gadījumu jautājiet, lūdzu, policijai, kurai, kā Jums arī stāstījām, tika nodoti visi lietas pierādījumi, tai skaitā liecības un kuģa video materiāli šīs konkrētās lietas izskatīšanai. Cilvēku drošība ceļojuma laikā uz kuģa ir nemainīgi augstākā Tallink prioritāte. Mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu drošu un patīkamu ceļošanu un samazinātu jebkādus agresivitātes gadījumus, kas var kaitēt citiem ceļotājiem. Mūsu kuģu komandas ir apmācītas un profesionālas. Kuģa apsardzes dienesta komanda ir īpaši apmācīta, kā rīkoties dažādos / noteiktos gadījumos, tai skaitā, arī gadījumos, kad, piemēram, pasažieris stipra alkohola reibumā var traucēt un / vai apdraudēt citu ceļotāju drošību. Kuģa apsardzes dienesta darbinieki ir atbildīgi par kārtības nodrošināšanu – drošu un patīkamu ceļošanu visiem pasažieriem. Mēs ļoti rūpējamies par visiem mūsu pasažieriem uz kuģa, lai padarītu viņu ceļojumu tik komfortablu, cik vien tas ir iespējams.”

Foto

TOP komentāri

 • Artūrs Bērziņš

  Artūrs Bērziņš

  Fufels...neticās..nekad neesmu redzējis uz prāmja ka kādu bez iemesla apsardze sašņorētu.. parasti tie ir apdzērušies bravūrīgi varoņi kas iedomājās ka viņi uz kuģa var darīt ko grib... es teiktu ka pat pa daudz tiek pieļauts no apsardzes puses..auklējās tik ar tiem pārdzērušajiem pamuļķiem..
 • Aivars Gúza
 • Jurijs Semjonovs
  +7 +6 -1

  Jurijs Semjonovs

  Paši vien provocē,visādi brīnumi tur redzēti un aiz neko darīt apsargi nevienu neaiztiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl