Lauki izmirst – slēdz divas skolas Rēzeknes novadā!

3 komentāri
Lauki izmirst – slēdz divas skolas Rēzeknes novadā!
Foto: Ekrānuzņēmums

Rēzeknes novadā šogad slēdz divas skolas, kurās aizvadītajā mācību gadā mācījās vien daži desmiti bērnu. Daudziem šāds pavērsiens ir nesaprotams, citi to uztver ar sapratni, konstatējot, ka Latvijas lauku reģioni izmirst.

Mācību gada pēdējā dienā raidījums Bez Tabu viesojas Rēzeknes novada Zarečnajas pamatskolā, kuras svinību zālē bērniem tiek pasniegtas liecības, apbalvoti sekmīgākie audzēkņi, spēlētas rotaļas, bet šī svinību diena ir ar rūgtuma garšu, jo nākamo mācību gadu šai mācību iestādei nepiedzīvot.

Dažs nespēj valdīt asaras, cits izmisīgi Bez Tabu kameras objektīvā cenšas glābt neglābjamo.

Ja nu mēs savāktu nepieciešamo skolēnu skaitu! Bet mums neviens nedeva iespēju. Pedagogi lieliski! Mans vecākais dēls absolvēja šo skolu, šogad mācījās vēl divi bērni, sašutumu pauž triju bērnu mamma Natālija.

Aizvadītajā mācību gadā skolā zinības apguva 30 skolēnu, bet strādāja 10 pedagogi. Un ja bērniem ir gana daudz alternatīvu zinību apguves vietu Rēzeknē un kaimiņu pagastos, tad pedagogi papildinās bezdarbnieku rindas, dažs dosies pensijā. Šo iemeslu dēļ skolas direktore atsakās paust jebko kameras priekšā, jo “tas ir pārāk sāpīgi”.

Zarečnajas pamatskolas sporta skolotājs Sergejs izprot lēmumu slēgt skolu: “Es domāju, ka nevajadzēja atstāt skolu. Šeit mācās maz skolēnu, tāpēc nav izdevīgi.”

Jāatzīmē, ka remontdarbos, teritorijas labiekārtošanā un modernā apkures sistēmā ieguldīti vairāki desmiti tūkstoši eiro, tāpēc būtu loģiski, ja šeit turpinātos jelkāda rosība, tomēr neviens nezina, kāds ir ēkas tālākais liktenis.

Tāpat nākamajā mācību gadā bērniem durvis nevērs Rēzeknes novada Kalnezeru Katoļu pamatskola, kas bija viena no dažām vietām, kur līdz šim tika nodrošinātas darba vietas nelielajā Lendžu ciemā. Arī šīs mācību iestādes direktorei ir nepatīkami runāt kameras priekšā par skolas slēgšanu.

Foto

Video

3 komentāri