”Ļaujiet mums beidzot izgulēties!” Kadagas iedzīvotāji izmisumā Nacionālo bruņoto spēku izdarību dēļ

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

19 komentāri

Nepārtraukts troksnis 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Karstā vasaras naktī atvērt logu? Aizmirstiet, jo no blakus esošās armijas bāzes dzirdams tāds troksnis, ka ir sajūta, ka nakts tiek pavadīta guļam iedarbinātā traktorā.

Vislielākās sūdzības “Bez Tabu” saņem no Kadagas 6 un 7 nama iedzīvotājiem, kuriem tieši pretī, ielas otrā pusē atrodas Nacionālo bruņoto spēku bāze. Nepārtrauktā trokšņošana aizsākusies pērnā gada novembrī. Kā zina stāstīt vietvaras pārstāvis Jānis, pirmajā mirklī troksnis bijis pamatīgs. Laika gaitā tas mazinājies.

”Kad sākās iedzīvotāju sūdzības, mēs vērsāmies NBS taujājot, vai tas tā paliks uz visiem laikiem. Saņēmām atbildi, ka tās ir īslaicīgas neērtības.”

Īslaicīgās neērtības turpinās, bet solījumu, ka uzlabojumi būs armijnieki tur. Kas ir trokšņa cēlonis? Elektrības ģenerators. Proti, žoga malā, kura ir vistuvāk dzīvojamajām mājām, bāzes teritorijā ierīkota medicīniskā zona. Elektrības ražotājs nepieciešams, lai uzglabātu medikamentus. Sākotnēji bāzē izvietots lielāks, jaudīgāks un daudz skaļāks ģenerators, pēc sūdzību saņemšanas to nomaina uz klusāku.

Iveta Bērziņa
Nacionālo Bruņoto spēku kapteine

”Ir paredzēts, ka tiks izbūvēta arī tā sauktā trokšņu siena. Teritorijas attīstības projekta ietvaros paredzēts, ka pēc laika ģenerators un medicīnas bloks tiks pārvietoti bāzes vidienē, kur tie netraucēs apkaimes iedzīvotājiem. Mēs attīstāmies.”

Tiešu termiņu, kad notiks skaļās ierīces pārvietošana dziļāk bāzē, lai no ārpuses troksni nedzirdētu, armijas pārstāve nosaukt nevar. Tai pat laikā Nacionālo bruņoto spēku pārstāve atvainojas apkaimes iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībā.

Foto

19 komentāri