“Latvijas pasts” divreiz nozaudē jelgavniecei paredzētās bankas kartes. Veiks izmeklēšanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Jelgavniece Baiba jau aptuveni 20 dienas spiestā kārtā ierobežo savu ikdienu. Kopš bankas kartei beidzies derīguma termiņš, ikdienas gaitas nākas krietni vairāk saplānot.

Kaut sievietes intuīcija vairākkārt vēstījusi, ka beidzot pastnieks karti nogādājis līdz pastkastītei, pārbaudot slēdzamo pastkastīti, nācies piedzīvot vilšanos.

Pasta nodaļā norādīja, ka sūtījums nav ierakstīts, tādēļ nav iespējams noskaidrot, kur tas palicis. Baiba uzrakstījusi e-pastus gan pastam, gan bankai, taču atbildes tā arī nav saņēmusi. Par nu jau trešās kartes izgatavošanu bankas darbiniece iekasējusi četrus eiro.

Baiba
Spiesta iztikt bez maksājumu kartes

Beidzoties kartes derīguma termiņam, tā arī nesaņēmu jauno karti. Bankā teicu, ka ir izsūtīta, tā kā nesaņēmu, izgatavoja jaunu karti. Arī to nesaņemu. Sūtīju e-pastus gan ”Latvijas pastam”, gan ”Swedbank”, taču atbildes tā arī nesaņēmu.

Baiba dzīvo nepilnu 800 metru attālumā no pasta nodaļas. Tajā strādā trīs pieredzējuši pastnieki.  ”Latvijas pasts” raidījumam norāda, ka veiks pārbaudi, taču šajā gadījumā nav iespējams atrast, kurā posmā vēstule pazudusi. ”Ja tā būtu ierakstītā vēstule, mēs varētu sūtījumu izsekot,” uzņēmuma Zemgales reģiona vadītāja vietniece Ieva Holendere.

Tikmēr ”Swedbank” pārstāvis norāda, ka komerciestāde apzināti izvēlējusies bankas kartes nesūtīt kā ierakstītu sūtījumu, lai klienti sūtījumu varētu saņemt savā pastkastītē, nevis pēc tā būtu jāiet uz pasta nodaļu.

Jānis Krops
”Swedbank” pārstāvis

Dienā tiek nosūtītas 500-1000 bankas kartes. Parasti ir tā, ka no visām kartēm aizķeras mazāk par procentu. 2018. gadā pa pastu izsūtījām 250 000. Statistiski lielākais īpatsvars, kādēļ kartes nav piegādātas, ir nepareizi norādītas adreses.

Baiba adresi norādījusi pareizu un arī pastkastīte ir slēdzama. Šobrīd nav zināms, kur kartes pazudušas.