Latvijas armija ķērusies klāt latviešiem ārzemēs, saucot tos uz militārajām mācībām tēvzemē

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

143 komentāri

Šoks un neizpratne. Sajūtas, kuras pārņem jau krietnu laiku Anglijā dzīvojošu un strādājošu Latvijas pilsoni, kurš, esot ārzemēs, no Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem saņem pavēsti, ka rudenī vīrietim jāierodas uz militārajām mācībām kā rezerves karavīram.

44 gadus vecais Edmunds kopš 2011. gada patstāvīgi uzturas Anglijā. Kā viņš pastāsta Bez Tabu, savulaik, 1990. gadu laikā, ir dienējis tā sauktajā alternatīvajā dienestā. Proti, cilvēks varēja atteikties no dienēšanas padomju armijā, tā vietā 36 mēnešus strādājot mazkvalificētu darbu komunālajā saimniecībā un dabas aizsardzībā. Un tā viņam esot vienīgā pieredze armijā.

”Uz iepriekšējo adresi es saņēmu ierakstītu vēstuli no Latvijas bruņotajiem spēkiem par iesaukumu armijā, par ko es biju milzīgā šokā, jo es nekad neesmu dienējis nevienas valsts bruņotajos spēkos. Iesaukums ir kā rezerves karavīram, bet kā es tāds varu būt, ja nekad neesmu dienējis un ieguvis militārās zināšanas.”

Vīrieša apgādībā ir divi nepilngadīgi bērni un tuvākajā laikā gaidāms trešais. Viņš ir neizpratnē, vai tiešām nāksies brīvprātīgi, piespiedu kārtā braukt uz Latviju. Skaidrojumu par šo situāciju Bez Tabu sniedz Nacionālo bruņoto spēku štāba pārstāvis Sandris Gaugers.

”Par rezerves karavīru ir uzskatāma ikviena persona, kura kaut vai mēnesi ir dienējusi regulārajā armijā vai zemessardzē. Tā nav lieta, ko var izvēlēties. Ja esi bijis dienestā, atvaļinājies, lauzis līgumu, tu automātiski kļūsti par rezervistu”.

Svešumā esošajam vīrietim acīm redzot piemirsies, ka viņš savulaik ir bijis zemessardzē. To apliecina NBS štābā. Rezerves karavīru aktīvas apmācības sāktas 2014. gadā, kad krasi mainījās drošības situācija reģionā. To laikā iecerēts apzināt visus bijušos karavīrus, lai zinātu, kurš uz ko šobrīd ir spējīgs.

”Uz mācībām neaicina cilvēkus, kuru veselības stāvoklis neatbilst prasībām. Arī tos, kuriem apgādībā ir divi pirmsskolas vecuma bērni, kā arī kriminālprocesos iesaistītos.”

Mācību ilgums ir divas nedēļas, un ir skaidrs, ka ikviens, kurš savulaik ir bijis saistīts ar Latvijas armiju vai Zemessardzi, šādas pavēstes saņems. Par neattaisnotu neierašanos uz militārajām mācībām sods ir līdz 210 eiro pirmajā reizē un līdz 350 eiro, ja gada laikā šis pārkāpums tiek atkārtots.

Foto

TOP komentāri

 • Juris Rozenbergs

  Juris Rozenbergs

  Lojalitāte valstij - apaļa nulle. Kara gadījumā aizstāvētu tikai un vienīgi ģimeni un blietētu pa pilnīgi visiem, kuri tai tuvotos.
 • Nauris

  Nauris

  Redzu , ka daudzi te par visām varītēm atbalsta Armijas iesaukumu..., Pateikšu jums godīgi! Tos ko jūs te saucat par puņķutapām, tie ir tie īstie pasaules rotācijas motoriņi!!! Tie kas nodienjuši un jūtas nenormāli vareni, jo iemācijušies kvalitatīvi nogalināt, teikšu ka jūs nekam citam nemaz nederat, kā tikai piedzimt un gaidīt kad tevi aizsūtīs pašnāvības gājienā. Stūlbi un neizglītoti. Pamuļķi ... Kā savādāk nosaukt tos, kas savu galvu liek cilpā kādas konkrētas tautas vai ideoloģijas dēļ!!! Šitie kariņi un armijas skaidri parāda, ka Līderi ir tie puņķutapas un jūs ejat nogalināt Punķutapām pa prieku, jo puņķutapas savā starpā baidās izkauties, tapēc sūtīsim 100000 pamuļķīšus pretī 100000 citiem pamuļķīšiem un redzēs kas tad nu tur sanāks!!! Un jūs te runājat par obligātu kursu NOGALINĀŠANAS MĀKSLAS APGUVEI???? Šīs militārās spēlītes jau sen kā vajadzēja iznīcināt un aizliegt pasaulē, tāvietā atstājot vienu vispasaules armiju kārtības nodrošināšanai. Ja kāds prezidents grib citam prezidentam sadot pa muti.... Lūdzu boxa ringā visas pasaules priekšā var atrisināt savas nesaskaņas nesūtot to paveit citus. Vnk tas kas jums mutē ar karoti ielikts, tas arī jūsu galvās grozas.. Stūlbums... Piebāsts prātiņš ar slimu ideoloģiju, ka man tiešām tas ir jāiet un jādara :D :D :D Vnk ejiet pakārties.
 • Kaspers Kasperskijs
  +8 +8 0

  Kaspers Kasperskijs

  Pirmo iesauciet iesalnieku un visus parejos deputatus kas grib karot un lieciet mus visus miera.jums vajaga karot, tad ari ejiet un dienejiet!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl