12 komentāri

Neticamu cilvēku iejūtību un atsaucību izpelnījies raidījuma Bez Tabu šonedēļ demonstrētais sižets par situāciju, kādā nonākusi smagi slimās Kristīnes ģimene. Viņai aug divi mazi veselīgi bērni, līdzās ir mamma, kura turpina izmisīgi cīnīties par savas meitas dzīvību, bet tam pretī valsts birokrātijas siena.

Kristīnei ir audzējs ceturtajā stadijā, izcietusi staru terapiju un smagu operāciju, taču nekas nav līdzējis, un tagad jaunā sieviete vairs pat nespēj piecelties no gultas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimene spiesta maksāt simtiem eiro par zālēm, kas ir valsts kompensējamo medikamentu sarakstā un pienāktos onkoloģijas slimniecei, pirmās grupas invalīdei par brīvu. Lai tās saņemtu bez maksas, nepieciešams, lai medikamentu izraksta nevis ģimenes ārsts, kura aprūpē tagad ir Kristīne, bet gan onkologs vai ķīmijterapeits.

Kristīnes mamma lūgusi dažādu slimnīcu onkologus, pie kuriem ārstējusies Kristīne, izrakstīt šis zāles, taču saņēmusi atteikumu. Izrādās, tās iespējams izrakstīt vien, sasaucot konsīliju.

Pēc dramatiskās situācijas izklāsta televīzijā stāsts raisījis plašu rezonansi.

Bez Tabu sociālajos tīklos un e-pastā sāka pieteikties cilvēki, kuri gatavi sniegt finansiālu atbalstu nelaimē nonākušajai ģimenei valsts vietā.

Tāpat kontaktus slimās sievietes ģimenei lūdza citi onkoloģisko saslimšanu pacienti, kuri gatavi bija dalīties pieredzē ar vērtīgu informāciju un kontaktiem.

Foto

Aizkustinoši, ka, noskatoties raidījumu Bez Tabu, sazināties ar Kristīni vēlējās arī viņas sena bērnības draudzene. Viņa raksta:

Šī meitene ir mana bērnības draudzene, ar kuru man pazuda kontakts, jo pārvācos. Nevaru atrast nevienu profilu nedz Ivetai, viņas mammai, nedz arī pašai Kristīnei. Man ļoti gribētos viņiem piezvanīt, uzzināt, kā iet. Varbūt laba drauga atbalsts palīdzēs morāli tikt cauri šim grūtajam periodam.

Uzreiz pēc raidījuma ar audzēju slimās sievietes ģimenes ārste solījusi izmēģināt vēl vienas zāles, kuras arī ir valsts kompensējamo medikamentu sarakstā, un tām neesot nepieciešams konsīlija atzinums.

Slimās sievietes ģimene ir pateicīga visiem, kas vēlas palīdzēt, jo šai viņiem tik grūtajā laikā atbalsts ir ļoti nepieciešams, īpaši pateicīgi par finansiālu palīdzību.

Video

TOP komentāri

 • Alise
  +9 +9 0

  Alise

  Johaidi!!!!!
  Kas tad tiem medicînas klauniem traucě vai kavě sasaukt konsiliju!?

  Sauksim lietas įstajos vārdos-VALDĪBAI UN PIETUVINĀTAJIEM,NAUDU VAJAG PAŠIEM! UN LAI TĀ TAUTA IET BEKOT-NEVIENS NEKO NEDABŰS
 • Imants Lībeks
  +8 +8 0

  Imants Lībeks

  Pretīgā BIROKRĀTIJA !!! Un, tā tas ir visās jomās.
  Politiskā mafija "likumus" izdomā priekš sevis, un, lai vienkāršajiem cilvēkam vēl vairāk apgrūtinātu dzīvi. Neiejūtīgie kantora žurkas cilvēcīgu valodu sapratīs tikai tad, kad paši nonāks šādā situācijā.
 • tecere
  +8 +8 0

  tecere

  Cik talu ir nonvesta musu Tauta nav zalu nav palidziba esam laemti iznicibai un iznirgasanai par mums nabagiem Jus tur kungi ko domajiet ?-muzigi busiet pie varas un mus mocisiet -ne pienaks ari jusu stunda un ta bus barga loti barga jo dzive vis nak atpakal nedomajiet ka tagad esiet iznemumi tad tas bus ta visur ne Joms no labumiem smadzenes aptaukojusas un apstajusies domasana par cilveci Pretigi uz jums skatities un tik gudro likumus ka sev vel labumus gut ta jau no iztuksotas Latvijas Kaut atrak pienaktu ta atmaksas stunda un beigtos Tautas izniciba un mocisana Pakratiet savus macinus un palidziet cilvekam ta nav jusu tira nauda ta ir no Tautas sazagta nauda Ko jus dariet ar musu nodoklu naudu ?Arprats sen visus cietuma sasedinat vajag

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl