Latvijā par 500 eiro tirgo iekārtu, kas brīnumaini spējot iznīcināt koronavīrusu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Zanes dzīvesdrauga mamma pēc kāda semināra apmeklējuma Jelgavā par aptuveni 500 eiro iegādājusies iekārtu, kas ”spējot nogalināt vīrusus, mikrobus, pelējumu, cērmes un pat vienšūņus”, kā arī sola pat uzvarēt cīņā ar koronavīrusu.

Iekārta esot jāizmanto katru nakti. Kā stāsta Zane, ”aparāta darbības princips balstoties uz biorezonanses terapiju, un ierīce ģenerējot elektromagnētiskā lauka impulsus, lai attīrītu ķermeni.”

Zane šobrīd dzīvo ārvalstīs. Iekārtu esot nopirkusi viņas dzīvesbiedra mamma, kura ar saviem tuviniekiem īpaši nevēlas pārrunāt nopirktās ierīces lietderīgumu.

Zane
Netic iekārtas iedarbībai

Ir lielas aizdomas, ka šī ir kārtējā cilvēku apkrāpšana. Ja mūsu gadījumā jau ir mazliet par vēlu un pirkums ir veikts, tad, iespējams, par šo krāpniecību varētu brīdināt citus.

Viņi izplata informāciju, ka viņu programma ”Stop koronavīruss” spēj nogalināt arī šo vīrusu.

“Bez Tabu” sazinājās ar iekārtas tirgotājiem Latvijā, taču tirgotāji ar atsaucību neizcēlās. “Bez Tabu” tika liegta iespēja iekārtu apskatīt un izmēģināt, saņemot norādi, ka varot iekārtu iegādāties un tad testēt uz pilnu klapi.

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Aivars Vētra aicina būt piesardzīgiem un nesteigties ar šādu ”brīnumiekārtu” iegādi, iztērējot iespaidīgas summas.

Aivars Vētra
RSU profesors

Ļoti svarīgi, lai būtu pierādījumi iekārtu efektivitātei. Pierādījumi ir ļoti atsevišķi, ar ne pārāk augstu ticamību, rodas iespaids, ka šie autori, kuri ir pētījuši, ļoti tic šai metodei. Tas vienmēr liek apšaubīt, vai tiešām tas viss ir tā, kā pētnieki to grib redzēt.

Slimību profilakses un kontroles centrā norāda, ka līdz šim pasaulē reģistrēti vairāk nekā 75 000 koronavīrusa inficēšanās gadījumi, neviens no tiem nav reģistrēts Latvijā.

Elīna Dimiņa
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja

Vēl joprojām pamatpasākums ir mēģināt pārtraukt infekcijas izplatīšanos. Maksimāli ātri jāidentificē iedzīvotāji ar slimības simptomiem, norobežot viņus no citiem. Ārstēšana joprojām nav pieejama. Tas nozīmē, ka inficētajiem  tiek veikta vispārēja sistemātiska ārstēšana. Vakcinācijas arī joprojām nav.

Speciālisti iesaka izvairīties no kontaktēšanās ar sasirgušu cilvēku, jāšķauda salvetē, kas pēc tam jāizmet. Kā arī biežāk jāmazgā rokas.

4 komentāri