Latvijā nopērkami bīstami bērnu barošanas krēsliņi, kādi Eiropā ir aizliegti. Kā tas iespējams?!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

14 komentāri

Raidījuma Bez Tabu skatītājs Jānis pamanījis, ka internetveikalā tiek pārdota aizliegta bērnu prece.

“Meklējot bērnam barošanas krēsliņu no koka masīva, sanāca papētīt vienu vācu ražojumu, kuru Eiropas Komisija ir atsaukusi no pārdošanas un atzinusi par bīstamu bērna veselībai, bet interneta veikals “BabyStore” šo krēsliņu tirgo, turklāt par divreiz lielāku cenu nekā bija Vācijā pirms aizlieguma stāšanās spēkā.”

Raidījums Bez Tabu pārliecinās, internetveikala mājaslapā redzams, ka krēsliņi, kurus Eiropā ir aizliegts pārdot, pie mums tiek tirgoti. Žurnālisti sazinās ar pārdevēju, lai veiktu pirkumu. Izrādās, tas ir iespējams un atliek vien preci pasūtīt.

Veicot kontrolzvanu uz šo pašu internetveikalu vēlreiz, arī cita operatore apliecina, ka tas ir iespējams un sola tirdzniecībā aizliegto krēsliņu piegādāt aptuveni nedēļas laikā.

Kad raidījuma žurnālisti ierodas vienā no tirdzniecības tīkla veikaliem klātienē, tā pārstāve apgalvo, ka uz vietas krēsliņu nav. Vai tie ir nopērkami internetā, iesaka doties uz citu ķēdes veikalu, kur esot administrācija. Kad raidījuma Bez Tabu pārstāvji tur ieradās, veikalnieks jau noliedz, ka pārdod neatļautos bērnu barošanas krēsliņus.

  • Mums pēc idejas tādu nav pārdošanā.
  • Ir gan. Zvanīju un pārliecinājāmies, ka krēsliņi joprojām tiek pārdoti.
  • Nav mums tie pieejami. Mums ir norādīts mājas lapā, ka nav pieejami un nevar pasūtīt. Iespējams, ka viņi kļūdījās, teica, ka iespējams pasūtīt, bet mums to nav. Mēs tos netirgojam.

Tiem menedžeriem, kas apkalpo klientus, tobrīd varbūt aktuālās informācijas nebija.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve apstiprina, ka minētos barošanas krēsliņus tiešām ir aizliegts tirgot, tie nedrīkst būt apgrozībā un šādu preci nedrīkst pārdod ne veikalā klātienē, ne internetveikalā visā Eiropā, jo atzīts, ka to konstrukcija ir nedroša un rada lielu apgāšanās risku.

Veikala pārstāvis sola dzēst informāciju no mājaslapas, ja uzrādīsies, ka krēsliņi joprojām ir pārdošanā.

Apgalvo, ka ir apzinīgs pārdevējs un neko neatļautu savā veikalā negrib. Lai par to pārliecinātos, Patērētāju tiesību aizsardzības centra inspektori jau veic pārbaudi.

14 komentāri