Sabīne Svitiņa BT

Autors: Sabīne Svitiņa BT

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

63 komentāri
“Latvijā dzīvesvietas nav, pārvācos uz Vāciju!” Smeldzīgs stāsts: Liepājas pašvaldība izmet uz ielas māti ar bērniem

Tieši pirms gada raidījums “Bez Tabu” ziņoja par kādu ģimeni Liepājā, kurai pašvaldība vēlējās atņemt dzīvokli! Stāsts bija par to, ka pēc vecmāmiņas nāves mazmeitu ar diviem viņas bērniem Liepājas pašvaldība vēlējās izmest uz ielas, jo dzīvoklis, kurā dzīvoja nelaiķe, piederēja pašvaldībai.

Raidījums “Bez Tabu” sazinājās ar Santu, kura nu jau astoņos mēnešus pēc notikušā dzīvo Vācijā. Viņa atzīst, ka rūgtums sirdī ir palicis, bet viņa spēj tajā visā saskatīt arī kādu zelta maliņu!

Var teikt, ka Santa pie vecmāmiņas dzīvoklī bija pavadījusi visu savu mūžu, teju 26 dzīves gadus! Līdz pat 2017. gada sākumam, kad omīti guldīja zemes klēpī, viņa ar mazajiem bērniem, omītes mazmazbērniem, bijuši ar tuvo radinieci līdz pat pēdējai sekundei. Taču pašvaldība pēc omītes nāves uzstāja, ka sievietei ar atvasēm jāatstāj miteklis, pamatojot, ka miesīga mazmeita, kuru vecāmāte audzinājusi, nav viņas ģimenes locekle. Vairāk lasi šeit!

”Rezultāts nebija nekas patīkams! Un, protams, tas bija negatīvs, kā jau parasti! Lieta tāda, ka man vispār vairs nav deklarēta dzīvesvieta Latvijā, un es ar visu ģimeni esmu pārcēlusies uz Vāciju! Man tagad pieraksts ir šeit – te es arī strādāju!”

Vecmāmiņa vēlējusies, lai mazmeita ar bērniem pēc viņas nāves paliek dzīvot konkrētajā dzīvoklī, tāpēc Santa centusies deklarēties dzīvoklī atkārtoti 2017. gada janvāra sākumā, tomēr to pašvaldība traktējusi kā pretlikumīgu darbību!

Santa tolaik arī vaicājusi pašvaldībai, vai ir iespēja izpirkt dzīvokli, jo viņa apņemoties visus rēķinus maksāt godprātīgi. Bet nekā! Liepājas pilsētas pašvaldības nostāja bija nesatricināma – sieviete ar maziem bērniem tika atstāta aiz durvīm, jo viņa likuma izpratnē nav vecmāmiņas, kura viņu audzinājusi, ģimenes locekle, tāpēc Santa nevarēja pārņemt līgumattiecības.

Pašvaldības pārstāve M. Frīdmane tolaik norādīja, ka, sievietei atbrīvojot dzīvokli, pašvaldība miteklī ļaus ievākties tiem, kuri gaida rindā uz dzīvojamo platību. Tā arī noticis!

”Es zinu, ka dzīvoklī viņi (pašvaldība) ielaida iekšā sievieti, laikam ar trīs bērniem! Viens no tiem ir invalīds. Vismaz viens plus no tā visa ir, ka tas dzīvoklis tika cilvēkiem, kam vajag!

Par to es ļoti priecājos, jo man tas mērķis bija tāds, ka vai nu tas dzīvoklis paliek man, vai arī to dabū cilvēks, kurš patiešām to ir pelnījis un gaida uz to rindu jau cik gadu!

Dome man arī pateica, ka man ir jāstājas rindā, viņiem bija vienalga, kur es dzīvošu tajā laika posmā, kamēr es sagaidīšu rindu, tad es viņiem pateicu – lai viņiem veicās, jo man vairs absolūti neko no jums nevajag! Un tad jā, pēc kāda mēneša es aizbraucu projām.”

Sieviete atzīst, ka tas viss bijis patiešām ļoti nepatīkami! Pat ciemojoties Latvijā un braucot garām savai vecajai dzīvesvietai, Santu pārņem skumjas, bet tai pat laikā viņa apzinās, ka viss, kas notiek, notiek uz labu! Viņa absolūti neko nenožēlo un cer, ka citiem cilvēkiem, dzirdot šo stāstu, būs iedvesma kaut ko darīt, nevis stāvēt klusu!

TOP komentāri

 • Vita Eglīte
  +72 +72 0

  Vita Eglīte

  Seskam nedēļu padzīvot tādos apartamentos. Ka tik cilvēkus no valsts patriekt 😡
 • ss
  +66 +62 -4

  ss

  bet tā patiešām bija labāk!!! ja Liepājas dome būtu atļāvusi šai ģimenei palikt, tad būtu te muļļājušies un situšies kā pliki pa nātrēm. Bet tagad dzīvos normāli valstī, kurai nav vienalga par saviem iedzīvotājiem. Lai priecīja Jums visiem 100-gade un brašais 100-gades salūts!!!!
 • Anda Freimane

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl