Latvietei no Maltas gandrīz izjūk precības, jo “Latvijas Pasts” kavējies ar svarīga dokumenta piegādi

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

12 komentāri
Latvietei no Maltas gandrīz izjūk precības, jo “Latvijas Pasts” kavējies ar svarīga dokumenta piegādi

Lauma jau 11 gadus dzīvo Maltā. Draudzējas ar vietējo puisi, šogad pavasarī bija ieplānotas kāzas, taču pulcēšanās ierobežojumu dēļ kāzu svinības nācies atlikt. Balli rīkošot nākamgad, taču pāris nolēmis, ka formalitātes nokārtos jau šogad un maijā reģistrēs laulību.

Lai Maltā reģistrētu laulību, bija vajadzīga izziņa no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par Laumas ģimenes stāvokli. Laumas mamma šo dokumentu sarūpēja un 8. maijā no Ādažu pasta nodaļas nosūtīja uz Maltu. Vaicājusi pasta darbiniecei, vai pagūs aizceļot uz Maltu līdz 23. maijam un kāds būtu ātrākais sūtījumu veids? Pasta darbiniece ieteikusi sūtīt ierakstītu vēstuli, kas sasniegšot adresātu līdz vēlamajam datumam.

Ierakstītās vēstules nebijis Laumas pastkastē ne pēc nedēļas, ne pēc divām. Lauma uzzinājusi, ka pat astoņas dienas pēc nosūtīšanas svarīgais dokuments nav pat izsūtīts no Latvijas. Lūgusi, lai vēstuli sūta atpakaļ mammai un to piegādās ar kurjerpastu, taču no “Latvijas Pasta” saņēmusi atbildi, ka tas neesot iespējams, vēstule jau esot ārpus Latvijas, ceļojot uz Maltu, lai gaidot!

Ierakstītās vēstules kā nebijis, tā nebijis, bet 23. maijs, kad svarīgais dokuments nepieciešams, strauji tuvojies. Nosūtījusi e-vēstuli “Latvijas Pasta” kvalitātes kontroles dienestam, taču automātiskā ziņa liecinājusi, ka atbildi saņems vien 30 dienu laikā.

Lauma ar sarūgtinājumu stāsta, ka “Latvijas Pasta” laikus nepiegādātas ierakstītas vēstules dēļ laulības reģistrācija varēja arī nenotikt plānotajā laikā. Mammai nācies atkārtoti lūgt nepieciešamo dokumentu PMLP un sūtīt otro reizi uz Maltu, taču šoreiz jau ar kurjerpastu. Sūtījums piegādāts pāris dienu laikā.

“Latvijas Pasta” pārstāve Gundega Vārpa taisnojas, ka pasta noslodze esot ļoti liela un ierobežotas iespējas nelielā lidojumu skaita dēļ, tālab sūtījums kavējies. Lauma to saprot, taču uzskata, ka Ādažu pasta darbiniece varējusi mammu brīdināt un uzreiz pateikt, ka vēstule kavēsies, neesot zināms, kad tā sasniegs adresātu? Tad būtu sūtījusi ar kurjerpastu.

Jau gandrīz mēnesis, kopš ierakstītā vēstule izsūtīta no Latvijas, bet Lauma to joprojām nav saņēmusi. Pēdējās ziņas, ka sūtījums esot Vācijā.

“Latvijas Pasta” pārstāve skaidro, ka sūtījumu izsekot sarežģīti, jo ierakstītām vēstulēm izsekošana neesot obligāta funkcija. Pat ja sūtījumu ceļu grib izsekot, tas neesot tik vienkārši, jo no 192 Pasaules Pasta savienības valstīm tikai 30 valstis informāciju publicējot datubāzē.

Gundega Vārpa akcentē, ka veikšot ar darbiniekiem pārrunas vēlreiz, kādu informāciju jāsniedz klientiem, lai nelolo veltas cerības, gaidot sūtījumus.