Latviete pēc kāzām ar francūzi neizpratnē par Latvijas institūciju prasību pārveidot jauno uzvārdu

Nīderlandē, kur dzīvo jau septiņus gadus, Eva iepazinās ar savu līgavaini. Kāzas svinējuši vīra dzimtenē Francijā. Šobrīd latviete apsver iespēju mainīt pilsonību tikai viena iemesla dēļ – lai ģimenei būtu vienāds jaunais uzvārds.

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • Juris

  Juris

  Bāba laikam nav Atsaucīgo māmiņu forumā, savādāk visu būtu zinājusi...
 • Vita

  Vita

  Šī ir problēma. Un pasaule nav tikai Latvija un mana valsts varētu pievērst uzmanību problēmām, kas tās pilsoņiem rodas ārzemēs dēļ 'pareizi latviski' uzrakstīta uzvārda. Man nav latvisks uzvārds un man ir nācies saskarties ar situāciju, ka neskatoties uz pasē norādīto uzvārdu oriģinālrakstībā, man ir pateikts, ka neesmu sava vīra sieva, jo tiek ņemts vērā 'latviskotais' uzvārds, nevis blakus lapā norādītais uzvārds oriģinālrakstībā. Tas pats attiecas uz izbraukšanu uz citām valstīm ar mūsu kopējiem bērniem, kur šī paša iemesla dēļ var tikt ieskatīts, ka mūsu bērni nav viņa bērni, jo uzvārds, lūk, atšķiras.
  • Dīvaina problēma

   Dīvaina problēma

   Ja katrs pēc kāzām atstāj savu uzvārdu, tad pēc pases skaitās neprecēti? Tam taču domāta laulības apliecība, ne pase, kas ir personas identifikācija, ne laulību pierādīšana
 • Lapa

  Lapa

  Viņa ir jocīga, maigi sakot. Pasē ir iespējas rakstīt arī franču valodas versiju. Cieni savu Valsti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!