Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

58 komentāri
Latvieši ārzemēs sadodas rokās un ziņo par sviesta cenām! Uzzini, cik tas maksā citur pasaulē!

Pēdējo nedēļu laikā iedzīvotāju vidū sašutumu raisījis jautājums par straujo sviesta cenu kāpumu.

Bez Tabu komanda jau iepriekš informējusi par Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītājas Ingūnas Gulbes skaidrojumu sviesta cenas pieaugumam. Skaties video šeit!

Iedzīvotāji negrasās rimties, tāpēc sākuši cenu salīdzināšanu! Vietnē www.facebook.com acīgākie iedzīvotāji dalījušies ar fotogrāfijām, kurās redzams, ka sviesta cena, piemēram, kaimiņzemē Lietuvā ir krietni mazāka nekā pie mums.

Jāpiebilst, ka asajām diskusijām par straujo sviesta cenas paaugstināšanos aktīvi seko līdzi arī latvieši ārzemēs. Izrādās, ka Nīderlandē sviesta cena ir krietni lētāka nekā pie mums!

Latvietis Zigmārs, kurš dzīvo Lielbritānijā, uzsver, ka sviesta cena veikalā “Tesco” ir gandrīz divas reizes zemāka nekā Latvijā.

Savukārt latvietis Māris, kurš dzīvo Itālijā stāsta, ka 250 g paciņu ir iespējams iegādāties par cenu, kura svārstās no 1,25-3,09 eiro.

 

Līdzīgāka situācija Latvijai ir novērojama Zviedrijā. Tur 250 g sviesta paciņa vienā no lielākajiem veikalu tīkliem Stokholmā “ICA” maksā ap 2,50 €. Taču 500 g paku Zviedrijā ir iespējams iegādāties par 3,29€. Niks, kurš Bez Tabu komandai iesūtīja šādu informāciju, gan piemin, ka Zviedrijā esošās cenas varētu būt izskaidrojamas ar faktu, ka Latvijā alga ir krietni mazāka nekā Zviedrijā.

 

Bez Tabu skatītāji Juris un Santa ziņo, ka 500g sviesta paciņa Norvēģijā maksā ap 5,oo €. Tātad, 250g paciņa maksā ap 2,50 €. Stipri līdzīgi kā šobrīd pie mums Latvijā!

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe informē, ka piena produktu cenas varētu turpināt augt arī turpmāk.

Viņa gan uzsver, ka piena produktu cenas citās valstīs var būt zemākas. To ietekmē precei pievienotais PVN. Tomēr jāpiebilst, ka kaimiņvalstī Lietuvā produktu cenām gan vajadzētu būt vienādām!

TOP komentāri

 • Karīna Drišļjuka
  +39 +39 0

  Karīna Drišļjuka

  Pasaulē sākuši ēsts nenormāli daudz sviesta un Latvijas iedzivotajiem par to jāmaksā . Man vienai tas liekas nenormāli smieklīgs attaisnojums? 😂😂😂
 • ZB
  +22 +21 -1

  ZB

  Domājams, ka ilgi nebūs jāgaida uz leišu sviestu Latvijas tirgos. VID atkal varēs tantiņas ar lielām somām autobusos pierobežā ķerstīt.
 • Girts Liepins

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl