”Latvenergo” piedzen parādu no sievietes, kura nemaz nav viņu kliente

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

41 komentārs

Līgatniece Madara Rīgā dzīvo jau 8. gadu, tādēļ liels bija viņas pārsteigums, kad nejauši uzzinājusi, ka, izmantojot viņas identitāti, pieslēgta elektrība kādā dzīvoklī Valkā.

Marta sākumā Madara savā vecajā e-pastā pēkšņi ieraudzīja paziņojumu no parādu piedzinējiem par 291,78 eiro piedziņu. Pamatparāda summu veido 279,09 eiro, kavējuma procenti sasniedz 5,59 eiro, turpretī 7 eiro uzrādīti, kā ”parāda atgūšanas izdevumi”.

Pieslēguma adrese norādīta Valkā, namā, kurā Madara nekad nav dzīvojusi. Sazinoties ar ”Electrum” darbiniekiem, tie stāstījuši dažādas versijas, kā uz Madaras vārda nokārtots līgums.

Madara
Cīnās ar sekām

Zvanīju pirmo reizi, tad teica, ka līgums pieslēgts elektroniski, taču, kad zvanīju otro reizi, tad teica, ka līgums slēgts ar e-pasta starpniecību. Man neatklāja, kāds e-pasts izmantots, teica, lai vēršos policijā. Sanāk, ka kāds ir izmantojis manu vārdu, uzvārdu un personas kodu, lai pieslēgtu sev elektrību.

Madara kopā ar vīru devusies uz Valku, dzīvokli, par kura elektrības patēriņu nu sievietei jāmaksā nepilni 300 eiro. Brīdī, kad dzīvokļa durvis tika atvērtas, rīdzinieces aizdomas esot apstiprinājušās. Valkas novada domei piederošajā dzīvoklī dzīvo sieviete, kurai Madara reiz iedevusi savus datus, jo sieviete solījusi, ka varot noņemt lāstus.

”Latvenergo” pārstāve atzīst, ka līgumu var slēgt attālināti un, lai to izdarītu, pietiek vien nosaukt vārdu, uzvārdu un personas kodu. Tas noticis arī šajā gadījumā. Pēc informācijas saņemšanas no raidījuma ”Bez Tabu” uzņēmums sācis situāciju pētīt.

Ivita Bidere
“Latvenergo” pārstāve

”Electrum” darbībā šis ir ārkārtas gadījums. Līdz šim mums šāda pieredze nav bijusi, ka negodprātīgi izmantoti cita cilvēka dati. Mēs prezumējam, ka personas kods ir tā informācija, kas ir tikai un vienīgi konkrētās personas rīcībā.

Pēc raidījuma ”Bez Tabu” iesaistes ”Electrum” atcēlis prasību pret Madaru un tuvākajā laikā vērsīsies policijā par krāpšanu. Pie likumsargiem vērsusies arī Madara.

Foto

41 komentārs