“Lamatas visiem!” Rīdzinieki “pateicas” pašvaldībai par celiņu pie skolas Mežciemā

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Kas tāds Rīgā ir neiedomājams un nepieņemams. Lūk, šādi pie “Bez Tabu” vēršas raidījuma skatītājs Aldis, kurš arī apraksta un iemūžina risināmo problēmu.

Aldis
noskaities rīdzinieks

Ar “Bez Tabu” starpniecību vēlējos izteikt ”pateicību” Rīgas pilsētas pašvaldībai par gājēju celiņa ”sakārtošanu” Mežciemā. Kam esam parādā pateicību par apzāģēto armatūru? Atstātie gali ir precīzi tik gari, lai neatgriezeniski sabojātu gan apavus, gan velosipēdu riepas, gan, iespējams, traumētu kājas.

Konkrētais gājēju celiņš atrodas starp Rīgas 89. vidusskolas un sporta kompleksa “Mežciems” iežogoto teritoriju un daudzdzīvokļu dzīvojamo namu masīva Sergeja Eizenšteina ielā.

Inga
nevēlas satraumēties

Tā armatūra bija uzlocījusies uz augšu. Bērni vairākkārtīgi krita uz tām. Ko viņi [nezināmi “labdari”] izdarīja? Viņi vienkārši nogrieza [armatūru].

Apgraizīšanas darbu veicējs gan nevienam neesot zināms. Arī Inga vēlas paspiest roku atbildīgajiem darbiniekiem par paveikto, kā rezultātā izveidotas bīstamas lamatas gājējiem. “Te daži jau kaut kādi tēvi ir aizlocījuši. Te ir neskaitāmiem, kuplā skaitā [armatūras galu],” turpina māmiņa.

Arī sastaptā vietējā iedzīvotāja Olga uzsver, ka pārvietoties pa šo celiņu nemaz neesot droši. Izrādās, šāda situācija ilgstot jau kopš pagājušā gadsimta. Atklājas, ka armētās betona plāksnes šajā pagalmā ir patiešām lielā cieņā – mazāka un lielāka izmēra, arī to tehniskais stāvoklis ir atšķirīgs. Liela daļa ir pat pilnībā izdrupušas.

Armatūras režģi, kas savulaik kalpoja kā stiprības elements, tagad apdraud iedzīvotāju drošību. Starp vienu no režģiem pat ievērojamu daļu no sabojātiem apaviem.

Daļa vietējo cerēja, ka celiņu beidzot salabos paralēli stadiona rekonstrukcijai. Diemžēl rīdzinieku cerības nepiepildījās.

Marina Serkova
Rīgas 89. vidusskolas direktore

Bez Tabu: Tad, kad atjaunoja stadionu, nebija paredzēts to celiņu arī remontēt?

Nē! Tas jautājums ir aktuāls, tāpēc, ka neviens to neremontē. Tāda pati situācija mums bija skolas stadionā, skolas teritorijā. Skolas teritorijā mēs šo jautājumu risinājām kopā ar Rīgas domi. Bet šis jautājums paliek atklāts. Es varu uzrakstīt iesniegumu Īpašumu departamentam un Izglītības departamentam, lai risinātu šo jautājumu.

Meklējot atbildi, kurš tad ir gatavs novērst šo absurdo un ieilgušo situāciju, tiekam ierauti savdabīgā pašvaldības iestāžu futbola spēlē. Katra no uzrunātajām iestādēm ātri vien pasit bumbu uz nākamo kantori.

Rīgas domes Īpašumu departaments:

Padomju laika betona flīzes atrodas uz robežas starp diviem zemesgabaliem. Konkrēti teritorija, par kuru tiek pieprasīta informācija, atrodas privātpersonas īpašumā, turklāt minētais privātais zemesgabals ir daudzdzīvokļu mājai piesaistītā teritorija.

Rīgas namu pārvaldnieks:

Izskatījām visus papīrus. Celiņš ar betona plāksnēm neatrodas mājai piesaistītajā zemesgabalā.

Apzinoties, ka tuvākajā laikā neviens šo celiņu nesaremontēs, nolemjam kaut nedaudz uzlabot gājēju drošību. Nieka 15 minūšu laikā, izmantojot norobežojošo lenti, kas būvniecības veikalā maksā vien aptuveni 2 eiro, izceļam bīstamākās vietas.