Lādē telefonu pa nakti? Uzzini, kā tas ietekmē Tavu veselību!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Plašu sabiedrības rezonansi izpelnījies Ķekavas iedzīvotājas Daigas ieraksts vietnē Facebook.com. Viņa dalījusies ar fotogrāfijām no piedzīvo- mājās nodegusi planšete.

Naktī viņas mājoklī, akumulatora uzlādes laikā, aizdegusies planšete. Sieviete savu trīs gadus veco meitiņu sauc par sargeņģeli. Tieši viņa aizvilinājusi mammu uz virtuvi, kur atradusies elektroierīce.

Daiga stāsta, ka ap trijiem naktī meita viņu pamodinājusi un vēlējusies padzerties. Māmiņa aizgājusi uz virtuvi, lējusi glāzē ūdeni un izdzirdējusi skaņas signālu no planšetes.

Daiga

Daiga
Pamanījusi sadegušu planšetdatoru

Piegāju pie planšetes paskatīties vai viss esot kārtībā. Ieraudzīju, ka planšete ir sākusi un apkārt viss palicis tumšs. Tā kā izdedzis.

Smaka gan pēc notikušā neesot bijusi spēcīga. Arīdzan, dūmi neesot bijuši. Taču planšete esot kaput- par to lielākā bēda esot meitiņai. Viņa to esot izmantojusi visbiežāk. Tomēr māmiņa Daiga uzsver, ka planšete neesot izmantota visu dienu. Tikai uz kādu brīdi vakaros.

Rīgas Tehniskās universitātes docents Māris Zeltiņš stāsta, ka planšetēm lieto sauktos litija polimēra akumalatorus. Datorā ievietota shēma, kas to sargā no nepatikšanām. Taču ja elektroierīcē notikusi iekšēja problēma, varot sekot arī sekas.

Māris Zeltiņš

Māris Zeltiņš
Rīgas tehniskās universitātes elektronikas un telekomunikācijas fakultātes docents

To iespaido dažādi apstākļi- paaugstināta temperatūra, mehāniskas slodzes vai tas, ja plašete ir kritusi.

Tiesa, vairums viedierīču lietotāju pieraduši tās pabarot tieši nakts stundās. Tehnoloģiju eksperts Māris Zeltiņš neko sliktu tajā nesaskata. Mēdz teikt, ka telefonu neesot ieteicams lādēt, atstājot to tuvu ķermenim.

Pēc Zeltiņa teiktā- tā esot ticēšanas vaina. Lādēšanas procesā ir zeme frekvence. Tāpēc lādēšana nekādi neiespaido cilvēka organismu.

“Samsung” ražotā planšete Daigas īpašumā bijusi trīs gadus. Paši ražotāji stāsta, ka datora kalpošanas laiks neesot noteikts. Viss atkarīgs no lietošanas paradumiem un produkta instrukcijas ievērošanas.

Daiga pēc notikušā sazinājusies ar Samsung pārstāvjiem. Dators tika nogādāts ekspertīzē.

Samsung electronics Baltics pārstāvis Andrejs Rehačevs apstiptina, ka planšete nogādāta ekspertīzē. Šobrīd jau ir zināmi ekspertīzes rezultāti.

Pēc ekspertīzes secināts, ka elektroierīcē konstatēta ūdens klātbūtne. Tā rezultātā, dators sācis niķoties un tam sekojušas sekas. Pārstāvis aicina elektroierīces lietot atbilstoši lietošanas instrukcijai. Tikai tad prece kalpos pēc iespējas ilgāk.

7 komentāri