1 komentārs

Mārcienas pagasta iedzīvotāji pamatoti satraukušies par ciema lepnuma – Labones ezera stāvokli. Pēc pagasta pārvaldes veiktajiem meliorācijas darbiem, ūdens līmenis ezerā krities par veselu metru.

Par Eiropas finansējumu nesen realizēts vērienīgs projekts – Mārcienas pagasta pārvalde tīrījusi grāvjus, iedzīvotāji ironizē, ka tagad tie ir dziļāki nekā ezers. Pēc būtības, vainīgs neesot neviens, vienkārši darbi veikti, nedomājot par sekām.

Teritorija neesot pirms tam kārtīgi apsekota, tāpēc arī tāds iznākums. Iedzīvotāji stāsta, ka Valsts vides dienests esot brīdinājis par draudošajām sekām. Zvejnieki norāda, ka zivīm tuvojas nārsta laiks, un tās, ūdens trūkuma dēļ, ies bojā. Zudumā aizgājuši arī vēži, jo to alas atradušās ūdenī pie krasta.

Ansis
Mārcienas pagasta zvejnieks

Visi zvejnieki šokā, vairs nav, kur zvejot. Zivis aiziet zudumā, vairs nebūs tik daudz, kā agrāk.

Pie ezera uzstādītā informācijas zīme liecina par to, ka ezers atrodas Krustkalnu dabas rezervāta teritorijā, un pāris kilometru attālumā atrodas arī Dabas aizsardzības pārvaldes Ļaudonas birojs.

Dabas aizsardzības pārvaldes nekustamo īpašumu speciālists par situāciju nebija dzirdējis, un sola tuvākajā laikā teritoriju apsekot, lai analizētu situāciju. Labones ezers robežojas ar Krustkalnu dabas rezervātu, bet tā apsaimniekotājs ir Mārcienas pagasta pārvalde.

Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece skaidro, ka pašvaldības pienākums ir uzturēt grāvjus kārtībā, bet brīdī, kad tapa projekts, nekas neliecinājis par tā apdraudējumu ezeram.

 

Ināra Mālniece
Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja

Pieteikumu, ko pašvaldība rakstīja vides pārvaldei, ar lūgumu izsniegt tehniskos noteikumus, nebija ne norāžu, ne pazīmju, ka tur varētu būt kāds risks. Bet izrādās, ka tur bebri ir labi pastrādājuši.

Tuvākajā laikā pašvaldība tiksies ar vides pārvaldi, lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumu. Valsts vides dienests gan atklāj, ka tehniskajos noteikumos bija paredzēta regulējamas caurtekas izbūve pie ezera, un pašvaldībai pieprasīts nekavējoties veikt pasākumus Labones ezera ūdens līmeņa atjaunošanai.

Foto

TOP komentāri

  • Nelija Bolgova
    0 0 0

    Nelija Bolgova

    Ja tas briesmigk neviste arii pazoda visk un viss te briiva latvija un nevks pie komunitiem ko grib to dara mulkiem un nabagiem deva brkvibu nu gluzhi kaa krievija

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl