“Labi, ka nebija ziema!” Liepājas autobusu parka šoferis atsaka vietu sievietei ar četriem bērniem

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

27 komentāri

AS ”Liepājas autobusu parks” starppilsētu autobusa šoferis atstāj aiz durvīm sievieti ar četriem bērniem, no kuriem viens ir bērnu ratos. Nākamais autobuss pienāk pēc trim stundām.

Līga ar četriem bērniem, no kuriem viens ir pavisam maziņš bērnu ratos, pēc viesošanās pie vecvecākiem Kandavā vēlējusies doties mājās uz Rīgu ar sabiedrisko transportu. Piestājot AS ”Liepājas autobusu parks” autobusam, sieviete ar bērniem gaidījusi iespēju iekāpt transportlīdzeklī un iegādāties biļeti pie šofera.

”Kandavā nav autoostas, kur varam iepriekš nopirkt biļetes. Gribējām nopirkt pie šofera, stāvējām, bet beigās, kad jau ar ratiem gaidīju, kad tos ieliks bagāžas nodalījumā, šoferis pieskrēja durvīm priekšā un pateica, ka vairs nav vietu. Es teicu, ka arī man jātiek mājās, bērniem jāgatavojas skolai. Bija asāka vārdu apmaiņa. Teicu, lai laiž mūs iekšā, bet viņš iekāpa, aiztaisīja durvis acu priekšā un aizbrauca. Tā mēs tur palikām visi. Labi, ka nebija ziema,” par piedzīvoto stāsta daudzbērnu māte Līga.

Ģimeni ar mazu bērnu ratos “atstāj aiz borta”

Līdz nākamajam autobusam ģimenei jāgaida trīs stundas. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka autobusa vadītājam vispirms jāaicina ieņemt vietas personām, kuras iegādājušās biļetes, priekšroku dodot dažādām grupām, tai skaitā vecākiem ar bērnu ratiem, pēc tam jāaicina ieņemt vietas tiem, kuri iegādājas biļetes pie šofera, atkal dodot priekšroku dažādām grupām, tai skaitā vecākiem ar bērnu ratiem, informē VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Zane Plone.

Līdz ar to secināms, ka no visiem, kuri autobusā kāpa bez iepriekš iegādātas biļetes, konkrētajai ģimenei bija priekšroka.

“Liepājas autobusu parks”: Šoferis nesaprata, ka ģimene gaida rindā

AS ”Liepājas autobusu parks” birojā Liepājā ar ”Bez Tabu” komandu uzņēmuma vadība nevēlas runāt kameras priekšā. Rakstveida skaidrojumā valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns pauž, ka sākotnēji šoferis neesot sapratis, ka ģimene gaida rindā uz iekāpšanu autobusā. Kad to sapratis, vietu vairs nebija.

”Šajā reisā Kandavas pieturā autobusu gaidīja daudz cilvēku, tādēļ, ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, šoferis aicināja autobusā vispirms iekāpt personas, kam bija iepriekš internetā iegādātas biļetes. [..] Persona, kas vērsusies Jūsu raidījumā, savas tiesības ieņemt vietu autobusā saskaņā ar MK noteikumos noteiktajām priekšrocībām neizmantoja, un uz autobusa durvīm nedevās, tā vietā, stāvot nomaļus. Tā kā persona arī neizvēlējās stāvēt rindā uz iekāpšanu, izveidojās situācija, kurā visas sēdvietas autobusā bija aizņemtas brīdī, kad persona pieņēma lēmumu iekāpt. Piepildītā autobusā šoferis pieņēma lēmumu iekāpšanu un turpmāku braukšanu personai ar mazgadīgiem bērniem atteikt, lai lieki neradītu neparedzamas, bīstamas un gan pašu personu, gan bērnus, gan citus pasažierus apdraudošas situācijas,” raksta AS ”Liepājas autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Krongorns.

Aiz durvīm atstātā sieviete nenoliedz, ka stāvējusi nomaļus, jo viņu iepriekš pāraudzinājusi citu šoferu attieksme.

”Esmu pieradusi, ka vienmēr pati pēdējā tieku autobusā. Vienmēr šoferi liek pagaidīt, tāpēc laikus stāvu pie bagāžas. Zinu, ka pirmie tiek ielaisti pārējie, kuriem ir vai nav nopirkta biļete,” teic Līga.

VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Zane Plone atgādina šoferiem par noteikumiem, kas jāievēro, tāpat iesaka konkrētajai ģimenei un citiem iegādāties biļetes iepriekš, internetā, lai izvairītos no šādām situācijām.

Foto

27 komentāri