Nepiemērotos apstākļos tiekot turēti kādi divdesmit lopi. Kaimiņi sit pie trauksmes zvana

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

10 komentāri
Nepiemērotos apstākļos tiekot turēti kādi divdesmit lopi. Kaimiņi sit pie trauksmes zvana

Carnikavas iedzīvotāji ir uztraukušies par mājdzīvniekiem vietējā saimniecībā. Lopiņiem esot nepiemēroti apstākļi.

Lopu novietne, par kuru ziņo “Bez Tabu” skatītāji, atrodas pašā Carnikavas pievārtē.

Elīna

Saimniecībā visu gadu badā un katastrofālos apstākļos tiek turētas govis, cūkas un, iespējams, arī kazas. Govis turētas ārā aukstumā pat novembra beigās. Lopu īpašniece ir vairāk nekā 80 gadus veca un nespēj rūpēties par dzīvniekiem. Par to bada saucieniem sūdzas apkārtējie kaimiņi. Visi  kaimiņi cīnās saviem spēkiem ar šo sievieti. Cenšas pabarot govis un ir pat saukuši policiju, bet sieviete sodus nemaksā, tikai iegādājas jaunus lopus. Bezpajumtnieki zogot apkārtējiem lauksaimniekiem siena ruļļus un jebko citu, lai pabarotu lopus, par ko sieviete samaksā viņiem pāris eiro.

Žurnālisti sastop mājdzīvnieku īpašnieci Zinaidu. Viņa norāda, ka par lopiņiem cenšas rūpēties. Padzirdot un pabarojot. Neko nevienam nezogot. Atļauj ielūkoties arī kūts iekšpusē. Sarunās ar žurnālistiem iesaistās labprāt.

Stāsta, ka nekārtību kūtī radījis izbēgušais sivēns. Vietas pietiekot visiem dzīvniekiem. Jumtu un logus salabošot, ziemā lopiņi nenosalšot.

-Vai jūs cūkas gaļu pēc tam lietojat uzturā?

-Nē, man nepatīk ēst savējo cūku gaļu. Pārdzīvoju, negribu kaut.

– Kur tad liekat?

– Pārdodu. Nododu. Pēc tam man naudu pārskaita.

– Ko iesāksiet ar mazajiem sivēniem? To ir kādi septiņi, astoņi.

-Lai aug! Lielos nodošu. Mazos audzēšu.

Vaicāta, vai vajag tik daudz to lopu – 19 cūkas, 6 govis un vēl kazas -, kundze atbild, ka lopu skaitu, iespējams, samazināšot. Zinaidas kundze stāsta, barojot lopus trīs reizes dienā. Divas reizes dienā pati slaucot govis. Pienu izbarojot sivēniem. Ar lopkopību sākusi nodarboties, kad devusies pensijā. Līdz tam visu mūžu esot strādājusi par skolotāju, mācījusi bērnus ar īpašām vajadzībām. Esot pat beigusi universitāti Maskavā. Tagad nomājot 10 hektārus zemes, lai govīm būtu ganības un siens. Tas esot sagatavots pietiekami, un viss esot kārtībā. Vieni aptaujātie kaimiņi teic, ka tā ir kundzes dzīve un viņas darīšana un negribot iejaukties, citiem gan nav vienalga.

Kaimiņš

Nav kārtībā tā saimniecība. Viņa pati mokās un lopiņus moka. Tāds mans viedoklis. Labi, ja nebūs barga ziema, bet ko bargā ziemā darīs? Siens arī nav sagatavots. Tie ir salmi, kas viņai ir. Bēdīgi, jā.

Zinaidas kundze raida akmeņus kaimiņu lauciņā, sakot, ka viņi neko negrib darīt, tāpēc sūdzas, esot skaudīgi. Vairākus trauksmes zvanus, ka mājlopi tiekot turēti nepiemērotos  apstākļos, saņēmusi arī Carnikavas novada pašvaldības policija.

Policisti bijuši pārbaudē un ziņojuši arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, kura inspektoriem konkrētā mājlopu novietne jau labi pazīstama. Par to saņemot sūdzības jau gadiem un veicot pārbaudes. Pēdējo reizi saimniecību apsekojuši pirms dažām dienām. Atkal konstatēti vairāki pārkāpumi, tostarp aizgaldi un apstākļi nav piemēroti cūku turēšanai utt. Pēc divām nedēļām dosies pārbaudē atkārtoti.

10 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu