“Kur skatās pašvaldība?” Staicelē gadiem ilgi brīvi pieejams dzīvībai bīstams trošu tilts

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Staiceles iedzīvotāji gadiem ilgi ignorē uzstādītās brīdinājuma norādes pie Staiceles trošu tilta, turpinot to šķērsot, riskējot ar drošību un pat dzīvību.

Pirms nepilna gada raidījums “Bez Tabu” viesojās Staicelē, ziņojot par pārgalvīgajiem iedzīvotājiem. Tolaik vietējā pašvaldība solīja situāciju risināt, taču teju gada laikā nekas vairāk par brīdinošo zīmi nav uzstādīts.

Nepilna kilometra attālumā atrodas pārbūvētais tranzītielas posms un drošs tilts pār Salacas upi. Vietējie iedzīvotāji to izmanto nelabprāt, jo tas esot pārāk tālu – daudz tuvāk ceļu mērot, izvēloties avārijas stāvoklī esošo trošu tiltu.

“Kamēr nenotiks nelaime, nekas nemainīsies,” prāto iedzīvotājs Guntars, kurš uzskata, ka tiltu ir jānojauc. Staiceles pārvaldnieks Pēteris Kuzmenko stāsta, ka pārgalvīgos iedzīvotājus ir mēģināts apturēt ar vairākām metodēm – brīdinājuma norādēm, novilktām lentēm un pat ķēdēm, taču pagaidām šie centieni neesot vainagojušies panākumiem.

Būvvalde piedāvājusi divus variantus – tilta demontāžu vai iekonservēšanu, taču šobrīd īstas skaidrības par tilta likteni neesot, jo jau vairāku gadu garumā notiekot sarunas ar privātpersonu, kurai pieder zeme pie upes. Pagaidām pārvaldes vadītājs vien sola turpināt teritoriju norobežot, cerot, ka tuvākajā laikā domnieki lems par tilta demontāžu vai iekonservēšanu.

0 Komentāru