“Kur pazudusi tauvas josla?” Privātīpašnieks uzcēlis sētu līdz pašam Raiskuma ezeram

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

14 komentāri

Raidījums “Bez Tabu” saņēma ziņu no Pārgaujas novada Raiskuma puses, iedzīvotāju uzmanību piesaistījis kāds nams pašā Raiskuma ezera krastā, ap to uzcelta sēta, kas beidzas līdz ar sauszemi. Ziņotājam rodas jautājums, kur pazudusi tauvas josla?

“Cik saprotu, šajā vietā tauvas joslai vajadzētu būt 10 metru platai. Kas notiks, ja katrs tā rīkosies? Raiskuma ezers kļūs par privātu teritoriju? Pašvaldība par situāciju ir informēta, bet gada laikā nekas nav mainījies,” jautā Raiskuma iedzīvotājs.

“Bez Tabu” pārliecinājās, ka sēta tik tiešām beidzas pašā Raiskuma ezerā, un vasaras laikā būtu jābrien ūdenī, lai tiktu garām privātīpašumam, taču mājas saimnieks ir izbūvējis slēdzamus vārtiņus un norādījis savu tālruņa numuru.

Zvanot uz norādīto tālruņa numuru, atbild teritorijas īpašnieks vārdā Austris. Viņš pastāstīja, ka sēta uzcelta suņa dēļ, lai tas nevarētu aizskriet un, piemēram, traucēt atpūtniekus. Tomēr saimnieks var atslēgt vārtus, ja kāds vēlēsies šķērsot teritoriju.

“Jums vajag nākt vasarā, tad būs visinteresantāk. Vasarā noteikti interesantāk, ziemā jebkurā brīdī var uz visām pusēm tikt, bet vasarā nevar tikt, tur ir kanāls priekšā,” aicināja īpašuma saimnieks Austris.

Austra kungs norādīja, ka ir vietas Latvijā, kur vispār cilvēks parastais nevar piekļūt upju un ezeru krastiem, bet viņš izveidojis demokrātisku risinājumu. Viņš arī atzina, ka pašvaldība to nav akceptējusi, bet neuzskata, ka dara kaut ko sliktu.

Austris
privātīpašuma saimnieks

Es varu pateikt tā, negribu apgalvot, bet, ja kādam būtu tāda pati situācija kā man uz šo brīdi, ka kanāls priekšā, tad droši vien viņš arī atļautos tā te izdarīt. Nekādu problēmu nav, problēmas ir iekš cilvēka.

Valsts vides dienesta pārstāve pastāstīja, ka šajā vietā žogam nevajadzētu atrasties, ne ar vārtiņiem, ne kādā citādā veidā. Aizsargjoslu likumā ir atrunāts, ka ciematos un pilsētās minimālā aizsargjoslas platība ir 10 metru. Par būvniecību atbildīga ir pašvaldība, līdz ar to arī tās pienākums gādāt par normatīvajiem aktiem atbilstošu risinājumu.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents skaidroja, ka aiz šīs privātās teritorijas ir upīte, kas tālāk nav šķērsojama. “Mēs jau pirms gada par to runājām, lai nebūtu situācijas, ka cilvēks grib nonākt līdz upītei, bet viņam ir liegta pieeja tam, ar mājas īpašnieku vienojāmies, ka tiks izbūvēti vārtiņi, kuri nebūs slēdzami,” skaidroja Hardijs Vents.

Uz jautājumu, vai domes priekšsēdētāju neuztrauc tas, ka citi iedzīvotāji izbūvēs sētas aizsargjoslā, Hardijs Vents atbildēja: “Pirmkārt, es domāju, ka visi to nedarīs, otrkārt, mēs sekojam līdzi situācijai, treškārt, ja būs nepieciešams, es domāju, ka nebūs problēmu šo sētu, kas ir aizsargjoslā, nojaukt.”