Kuldīdznieki norāda uz bezpajumtnieku mitekli pašā pilsētas centrā un pašvaldībai pārmet neizdarību

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” saņēma vēstuli no kāda kuldīdznieka, kurš norāda, ka pilsētā esot ļoti daudz bezpajumtnieku, bet nevienas patversmes vai vietas, kur patverties ziemas aukstajā laikā. “Viņi sēž, pārsaluši ielās un parkos, naktis pavada pamestajā slimnīcas ēkā. Lai nestāsta par sociālo dienestu, kur viņi var lūgt palīdzību, neviens viņiem nepalīdz,” apgalvots vēstulē.

Vecā Kuldīgas slimnīca, kuru kā bezpajumtnieku vienīgo glābiņu no aukstuma minēja “Bez Tabu” skatītājs, atrodas Oskara Kalpaka ielas kvartālā, pašā pilsētas centrā. Uzrunātie kuldīdznieki varēja apstiprināt vienīgi to, ka pilsētā nav diennakts patversmes, taču par to, kas notiek vecās slimnīcas telpās, neko nezinot.

Vecās slimnīcas ēka Kalpaka ielā 1 ir avārijas stāvoklī, tās teritorijā gan zem sniega segas slēpjas alkoholisko dzērienu pudeles, taču daudz pievilcīgākas telpas nakšņošanai ir ielas pretējā pusē. Tukšo pudeļu daudzums pamestajā ēkā liecina, ka tā tiešām nemaz nav tik neapdzīvota, kā no malas izskatās.

Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore raidījumam “Bez Tabu” apstiprināja, ka pamestajā ēkā vēl nesen mitinājās divi bezpajumtnieki. Palīdzība tiek piedāvāta visiem, taču nevienu nevarot piespiest.

Maruta Jautaiķe
“Sociālais dienests” direktore

“Mums ir līgums ar “Zilā Krusta” patversmi Kabilē, kur ir normāli apstākļi, cilvēki var dzīvot siltumā, viņiem nav jāiet pa dienu laukā, tikai pašiem par sevi jāparūpējas, jāsakopj istaba, jāpalīdz gatavot ēdienu. Pašvaldības policija bezpajumtniekus uz turieni aizgādā.”

Reizi dienā Sarkanā Krusta telpās Kuldīgā tiek nodrošināts zupas virtuves pakalpojums, un reizi nedēļā piedāvāts higiēnas pakalpojums – iespēja nomazgāties dušā un izmazgāt veļu. Sociālā dienesta direktore neuzskata, ka būtu nepieciešama patversme arī Kuldīgā.

Evaņģēlisko kristiešu draudzes “Zilais Krusts” Kabiles filiāles vadītājs Agris Reinis labprāt raidījumam “Bez Tabu” izrādīja saimniecību. Patversmē, kuru droši var dēvēt arī par rehabilitācijas centru, šobrīd dzīvo 15 vīrieši. Agris Reinis ļoti labi saprot, kāpēc daži bezpajumtnieki labāk izvēlas dzīvot aukstā, pamestā ēkā, nevis siltās istabās.

“Te ir jāstrādā un nedrīkst lietot alkoholu, ja ir iedzēris, tad jāiet prom, un arī iekšējie noteikumi paredz, ka jāpiedalās saimniecības darbos,” raidījumam “Bez Tabu” norādīja Agris Reinis. Esot reizes, kad bezpajumtnieks izguļ dzērumu un vēlas doties atpakaļ uz pilsētu, bet Agris Reinis ar katru veic pārrunas, lai iedrošinātu mainīt savu ikdienu.

Foto

Lasi vēl