Krievu valoda=Latvijas valoda? Latvieši sašutuši par šādu pieņēmumu!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

33 komentāri
Krievu valoda=Latvijas valoda? Latvieši sašutuši par šādu pieņēmumu!

Bez Tabu redakcija saņēmusi vairākas sūdzības par ”Zelta zivtiņas” reklāmu, kurā krievu valoda tiek saukta par Latvijas valodu.

Reklāmā dzirdamo apgalvojumu skatītāji apsprieduši gan ar ģimenes locekļiem, gan kolēģiem un nonākuši pie secinājuma, ka šāds apgalvojums ir nekorekts.

Ilva
Vīlusies reklāmā

Pēdējā laikā TV ekrānos parādījusies ”Zelta zivtiņas” reklāma par Latvijas valodām. Kā viena no Latvijas valodām nosaukta arī krievu valoda.

Man un maniem kolēģiem tas šķiet nepieņemami un nepareizi, ka krievu valoda tiek pozicionēta kā valsts valoda.

Tur ir liela nianse – kuršu un Latgales, tie ir dialekti, taču krievu valoda pavisam noteikti nav latviešu valodas dialekts. Krievu valoda nedrīkstētu tikt minēta kā viena no Latvijas valodām.

Arī galvaspilsētas sirdī sastaptie iedzīvotāji norāda, ka šāda definīcija nav pieņemama. Citādāk domā ”Zelta zivtiņas” zīmola vadītājs.

”Galvenais stāsts ir par Latviju. Visi runā dažādās valodās, dialektos, tās visas ir Latvijas valodas. Līdzās mums dzīvo arī krievvalodīgie iedzīvotāji, kuri ir trešdaļa no Latvijas iedzīvotājiem. Ikdienā mums nākas saskarties ar šīm valodām. Mēs nesakām, ka tā ir oficiālā valoda, bet viena no valodām, ar kurām var saskarties ikdienā.”

Telekomunikāciju uzņēmums nav iecerējis mainīt reklāmas saturu, gluži otrādi – reklāma ir savu uzdevumu izpildījusi un cilvēki par to runā.

TOP komentāri

 • Andriss Andriss
 • Kristine Baltmane
  +2 +2 0

  Kristine Baltmane

  Tur jau tas joks, ka nav jau nosaukta par "valsts valodu"!
  Kā no Mēness nokrituši- atklājums, ka krievu valoda ir viena no Latvijā plaši izmantotām valodām.
 • Valodnieks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl