“Krati taukus ārā no veikala!” Rupjības par svaru un vidējais pirksts! Klientu pazemo veikalā, vēloties atgūt naudu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

16 komentāri

Puisis iegādājas velosipēdu veikalā ”Mdata” Rīgā. Pavisam drīz pēc iegādes, braucot ar minamo, divas reizes liek par sevi manīt velosipēda defekti. Vēloties atdot divriteni apmaiņā pret naudu, klientam veikalā velta rupjības, izsaka ļoti nepatīkamas piezīmes par vīrieša svaru un rāda vidējo pirkstu.

24 gadus vecais Aivis stāsta, ka sākotnēji ”Mdata” interneta vietnē noskatīja velosipēdu par 160 eiro, bet, ieradies veikalā klātienē, pārdevējs ieteicis labāku divriteni par 200 eiro, ko Aivis arī iegādājās.

Aivis
piedzīvojis pazemojumu veikalā

Pabraukāju ar to līdz nākamās dienas pēcpusdienai, kad tam no riepas izsprāga ārā kamera. Ar to viss beidzās. Es ar viņiem [”Mdata”] sazinājos, teica, lai vedu uz veikalu, kur veiks diagnostiku.

Pēc dažām dienām Aivis aicināts saņemt savu minamo, likstas esot novērstas.

Aivis
piedzīvojis pazemojumu veikalā

Pēc divriteņa saņemšanas speciāli braucu uz citu servisu, lai visu pārbaudītu. Nobraucu stundu, kad notika tas pats – kamera izsprāga ārā. Tas notika tieši tajā brīdī, kad piebraucu pie servisa. Atsitos pret stalažām, jo tur kaut ko remontēja.

“Krati savus taukus ārā no veikala!” jeb savādā komunikācija veikalā

Servisā, pie kura durvīm avarēja, esot ieteikuši atdot riteni veikalā apmaiņā pret naudu, jo esot konstatētas ķibeles ar bremzēm un pausts, ka arī kameras izlīšana braukšanas laikā neesot normāla parādība.

Aivis
piedzīvojis pazemojumu veikalā

Man atkal piedāvāja diagnostiku un servisu. Es teicu, ka man to nevajag, ka gribu atpakaļ naudu. Viņi teica, ka naudu neatgriezīs. Teica, ka pasauks šefu. Pēkšņi no kaut kādas telpas iznāca trešā persona, kura sāka mani aizvainot, prasot, kas es tāds esmu. Teica, lai eju prom. Teica, lai p*šos ārā, jo ieeja ir cilvēkiem līdz 90 kilogramiem, arī velosipēdam ir 90 kilogramu ierobežojums, bet velosipēds tika izvēlēts pēc viņu [”Mdata” pārdevēju] ieteikuma, viņi teica, ka tas ir pieaugušo velosipēds. Es esmu braucis ar vēl mazākiem velosipēdiem. Tajā otrā servisā man teica, ka normālā gadījumā ar šāda veida velosipēdu varu mierīgi braukt.

Aivis paspējis iemūžināt daļu komunikācijas ar personu, kura atradās aiz letes un Aivim veltīja skarbus vārdus un žestu (rādīja vidējo pirkstu). Turpinājumā savādās komunikācijas atšifrējums.

Vīrietis aiz veikala letes: Krati savus taukus ārā no veikala!

Aivis: Kāda tev daļa gar maniem taukiem!?

Vīrietis aiz veikala letes: Debiliķiem uzrakstīts, ka līdz 90 kilogramiem!

Aivis: Aiziet, turpini, smukulīt!

Vīrietis aiz veikala letes: Lūk, skaistulīt (rāda vidējo pirkstu)! Fotografē!

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Veikalnieki: Rupjais vīrietis bija aiz letes, bet nepazīstam viņu

Kad ”Bez Tabu” kopā ar Aivi ierodas veikalā, darbinieki uzreiz atpazīst jauno vīrieti. Lūgts komentēt komunikāciju ar klientu, pārstāvis atbild: ”Mēs runājām, kā vajag runāt ar klientiem.”

No komunikācijas ar ”Bez Tabu” veikala vadība vairās. Negribīgi situāciju komentē veikala darbinieki Dmitrijs un Ņikita, kuri arī bija veikalā, kad vīrietis aiz letes, šķietami pazīstams darbiniekiem, veltīja Aivim nepatīkamus izteicienus.

Lai gan Aivja iemūžinātajos kadros šķiet, ka pārdevēji un rupjais vīrietis ir pazīstami, jo pēc lamāšanās smaida viens otram un lamājoties vīrietis atradās aiz letes un esot iznācis no kādas blakus telpas, ”Mdata” pārstāvji saka, ka nepazīst vīrieti.

Dmitrijs
“Mdata” pārstāvis

Mēs šo situāciju nevaram komentēt. Tas bija mums nezināms klients, kurš ienāca no āra.

Taujāts, vai aiz letes bieži atrodas nepiederošas personas un kāpēc konkrētā persona tik kaislīgi aizstāvēja veikalniekus, pārstāvis Dmitrijs atbild: ”Cilvēki ir dažādi. Tur [aiz letes] iet cilvēki, kuri grib apskatīt preces.”

Veikalnieki ”Bez Tabu” stāsta, ka, visdrīzāk, velosipēda defekts radās pārpumpētas riepas, nevis Aivja svara dēļ.

Pēc nepatīkamās komunikācijas veikalā video, kurā iemūžināta nepatīkamā situācija, Aivis ievietoja sociālajā tīklā ”Facebook.com”, pēc kā ar viņu sazinājās ”Mdata” priekšniecība. Tā piedāvāja puisim atdot naudu par velosipēdu apmaiņā pret solījumu, ka video no sociālā tīkla tiks dzēsts.

Aivis sākotnēji video izdzēsa, bet pēc naudas saņemšanas to ievietoja atkal. Puisis saka, ka tādējādi pārmāca veikalniekus, jo neesot sagaidījis atvainošanos. Pat ja rupjais vīrietis aiz letes bija vien klients, kā uzskata Aivis, veikala darbiniekiem bija jāiejaucas, lai nepieļautu viņa pazemošanas turpināšanos.

”Mdata” pārstāvis Ņikita piekrīt, ka situācija nav patīkama un ka no tās varēja izvairīties, tomēr norāda, ka Aivis pielējis eļļu ugunī.

Ņikita
“Mdata” pārstāvis

Mēs viņam piedāvājām rakstīt iesniegumu par naudas atgūšanu, bet viņš negribēja rakstīt. Gribēja naudu saņemt uzreiz, bet mums nav tādas iespējas uzreiz atdot naudu. Varam atdot tikai pēc tam, kad uzrakstīs iesniegumu.

Starp citu, gan Aivis, gan video iemūžinātā persona vērsušies Valsts policijā. No Aivja iesniegums par emocionālo vardarbību neesot pieņemts, savukārt nezināmā persona uzrakstījusi iesniegumu pēc tam, kad Aivis sasitis vīrieša telefonu.

”Viņš arī nāca virsū un filmēja mani, bet pie pašas sejas. Tā bija pašaizsardzība,” savu rīcību komentē Aivis.