Krāslavas slepkavības lieta: apcietināts viens no aizdomās turētajiem

14 komentāri
Krāslavas slepkavības lieta: apcietināts viens no aizdomās turētajiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Valsts policija (VP) kriminālprocesā vērtēs mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu Krāslavā smagi piekautajam un vēlāk slimnīcā mirušajam vīrietim, aģentūru LETA informēja VP Latgales reģiona pārvalde.

Policija atgādina, ka 20. jūlija naktī policijā vērsās Krāslavas iedzīvotāji, kas ziņojuši, ka ielā trokšņo jaunieši un traucē viņu naktsmieru. Norādītajā adresē vietējie likumsargi atraduši uz zemes gulošo vīrieti.

Ņemot vērā, ka ar vīrieti nebija iespējams komunicēt un radās aizdomas, ka viņš atrodas alkohola reibumā, notikuma vietā ieradās arī mediķi, kas personu nogādāja medicīnas iestādē.

Pēc tobrīd likumsargu rīcībā esošās informācijas, persona ievietota atskurbšanai slimnīcas narkoloģijas nodaļā. 22. jūlijā VP Krāslavas iecirknis ieguva informāciju, ka mediķi jau 20. jūlija vakarā vīrietim konstatējuši smagus miesas bojājumus, bet par to uzreiz nebija informējuši policiju. 24. jūlijā 1990. gada dzimušais vīrietis, nenākot pie samaņas, slimnīcā mira.

Turpinot izmeklēšanu, policisti ieguva informāciju, kas liecina, ka naktī no 19. uz 20. jūliju netālu no vietējās izklaides vietas starp divām jauniešu kompānijām bija izcelies konflikts. Jaunieši, kas tobrīd, visticamāk, atradās alkoholisko dzērienu ietekmē, ilglaicīgi konfliktējuši savā starpā, līdz brīdim, kad no pirmās kompānijas uz vietas bija palicis tikai 1990. gadā dzimušais vīrietis kopā ar vēl vienu personu.

Konflikts viņu starpā turpinājās un vēlāk pārtapis kautiņā. Skaidrojot notikuma apstākļus, tika apzināti iespējamie kautiņa dalībnieki, un aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu aizturēti trīs cilvēki – divi nepilngadīgie jaunieši un kāds 1995. gadā dzimis vīrietis.

Vakar ar tiesas lēmumu 1995. gadā dzimušam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, kā arī papildus nopratina personas saistībā ar visām kriminālprocesā izvirzītajām versijām. Tāpat sāktajā kriminālprocesā policija vērtēs mediķu rīcību, sniedzot palīdzību cietušajam.

Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste aģentūrai LETA apstiprināja, ka arī inspekcija pieprasījusi paskaidrojumus Daugavpils reģionālajai slimnīcai saistībā ar Krāslavā piekauto un vēlāk slimnīcā mirušo vīrieti.

Pēc paskaidrojumu saņemšanas inspekcija lems par turpmāko rīcību, bet patlaban nevarot paredzēt, kāda tā būs.

Kā iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”, saistībā ar notikušo aizdomās turētie ir vairāki vietējie jaunieši, tai skaitā divi nepilngadīgie. Visi ikdienā nodarbojas ar cīņas sportu. Krāslavieši ir neizpratnē, kāpēc likumsargi pēc iespējamo varmāku aizturēšanas viņus uzreiz atbrīvojuši. Neoficiāli avoti ziņo, ka tiek ietekmēti liecinieki, arī policija apstiprina, ka par notikušo varētu pastāstīt daudzi, taču liecību ir maz. Krāslavieši un bojāgājušā tuvinieki uztraucas par drošību pilsētā un baidās, ka vainīgie var izsprukt sveikā.

Lasi vēlIekšlietu ministrs Ģirģens pieprasa pārbaudes slepkavības izmeklētāju darbā

Video: Plašāk par notikušo skatieties raidījuma Bez Tabu sižetā!