Kosmosa cenas! Rīdziniekiem par atkritumu izvešanu jāmaksā pat četras reizes vairāk nekā iepriekš

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Saņemtais ikmēneša rēķins par komunālajiem maksājumiem trīs Dammes ielu daudzdzīvokļu māju iemītniekus atstājis pamatīgā neizpratnē, jo par atkritumu izvešanu no mājas pagalma jāmaksā pat četras reizes vairāk nekā iepriekš. Arī mājās apsaimniekotājs “Rīgas namu pārvaldnieks” uz iedzīvotāju lūgumiem izstāstīt, kāpēc cena kļuvusi astronomiska, nereaģējot.

Ar raidījumu “Bez Tabu” ieradušies satikties vairāki iedzīvotāji. Visi bruņojušies rēķiniem, paužot neizpratni par to, kāpēc atkritumu izvešana kļuvusi tik dārga.

Juris stāsta, ka viņam par atkritumu izvešanu jāmaksā 35 eiro no cilvēka, kopējā komunālo pakalpojumu rēķina summa pārsniegusi 200 eiro, tāpēc rodas jautājums, cik tad būs jāmaksā gada aukstajos mēnešos, kad tiks pieslēgta apkure?

Iedzīvotāji stāsta, ka parasti atkritumu izvešana maksājusi no 7-14 eiro no cilvēka, šobrīd pat 40, 50 un 60 eiro. Iedzīvotāji vērsušies pie “Rīgas namu pārvaldnieka”, taču skaidras atbildes par iemesliem mistiskajai summai neesot.

Simona

Ja cena ir pieaugusi, gribam, lai mums paskaidro, kāpēc tas ir noticis. Šobrīd mums vienkārši ir atsūtīts rēķins un pašiem jāiet, jāmeklē iemesli.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka nekādas izmaiņas atkritumu izvešanas tarifā nav notikušas. Pārstāvis atgādina, ka atkritumu rēķins vienmēr nav identisks, tomēr tam nebija jābūt tādam, kādu to saņēmuši iedzīvotāji.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Mēs saņēmām nekorektu rēķinu no atkritumu apsaimniekotāja – ir sajauktas ēkas, nav pareizie rēķini, pareizajām ēkām. Šie dzīvokļu īpašnieki nākamajā mēnesī saņems koriģētu rēķinu ar citiem skaitļiem.

“Rīgas namu pārvaldnieks” aicina iedzīvotājus samaksāt saņemto rēķinu, lai nākamajā mēnesī to saņemtu jau izlabotu, respektīvi, ar mazāku apmaksājamo summu.