Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

39 komentāri

16 gadus vecā Marta ir no daudzbērnu ģimenes. Vecāki audzina 4 savus bērnus un vēl četrus, kuriem ir citāds statuss – audžubērns vai adoptēts. Uzzinot par likumdošanas izmaiņām, kas daudzbērnu ģimenes locekļiem paredzēja 25% atlaidi braucieniem starppilsētu autobusos un vilcienos, kuplā saime priecājās.

Biļete no Podzēnu pieturas Valmieras pusē līdz Rīgai maksā 3,75 eiro. Ar 25% atlaidi vienā braucienā izdodas ietaupīt 94 centus. Marta godprātīgi šoferim uzrādīja ”Goda ģimenes” karti un skolēna apliecību un iekārtojās krēslā. Brauciens līdz galvaspilsētai ilgst stundu un 45 minūtes, taču pēc stundas pasažieru mieru iztraucēja kontrole.

Jānis
Daudzbērnu ģimenes tēvs

Kontrole prasīja uzrādīt biļeti un personu apliecinošu dokumentu. Viņai norādīja, ka skolēnu apliecība neder, tādēļ lika pirkt vēl vienu biļeti par pilnu summu, nevis piemaksāt 25% starpību.

Kopā brauciens uz Rīgu izmaksājis sešus ar pusi eiro, kā arī meitene autobusā pamatīgi nokaunināta. Tētis norāda, ka citi pasažieri jaunieti aizstāvējuši.

Pārvadātāja  ”VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs uzsver, ka kontrole rīkojusies atbilstoši, turpretī autobusa šoferis, pārdodot meitenei biļeti ar atlaidi, pārkāpis Ministru kabineta noteikumus.

”Saņēmām ”depešu” no Autotransporta direkcijas, ka citi dokumenti (kas nav pase, ID) nav atzīstami par derīgiem. Mēs nevaram pievērt acis, jo arī mūs pārbauda. Noteikumu neievērošana tiek uzskatīta par pārkāpumu,” stāsta Oskars Spurdziņš!

Spurdziņš atvainojas ģimenei par radušos situāciju un sola atmaksāt 2,81 eiro par biļeti, kas nepamatoti pārdota ar atlaidi.

Sabiedrības integrācijas fondā norāda, ka sākotnēji bijusi iecere, ka atlaides saņemšanai der arī skolēnu apliecība, taču Satiksmes ministrija un Autotransporta direkcija bijusi pret šādu ieceri.

Dace Rasa
Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve

Šobrīd diskutējam par labāko risinājumu, lai šāda apgrūtinājuma vairāk nebūtu. Jāsaprot, kas būs labākais risinājums – skolēna apliecība, bērniem paredzētā “Goda ģimenes karte”; vai pietiks ar norādītu dzimšanas datumu, vai vajadzīga bilde.

Likumā noteikts, ka personu apliecinošs dokuments ir obligāts no 15 gadu vecuma. Kas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenēm, kuras neceļo un nav izgatavojušas dokumentus bērniem, tiek liegta iespēja saņemt nelielo atlaidi.

Foto

TOP komentāri

 • Zita Gita
  +88 +88 0

  Zita Gita

  Kur paliek cilvēciskums? Tāda sajūta, ka Latvijā cilvēki pārvērtušies par bez smadzeņu robotiem.Likumus izdomā un maina dienā divas reizes.Kāda psiholoģiska trauma bija meitenei, par to neviens nedomāja. Tajā pašā Vācijā meitenei kontrolieri palīdzētu nevis bruktu virsū.
 • Janis Jersovs
  +67 +65 -2

  Janis Jersovs

  Tagad saprotat kādēļ Latvijā Staļina laikā izveda daudzus cilvēkus, jo pārējie rīkojās tāpat kā šie kontrolieri. Iedod varu idiotiem un redzēsi kur tas novedīs! :-o
 • Ritma Apsīte
  +47 +46 -1

  Ritma Apsīte

  Jaa, kontrolieri tiesaam ir roboti, kuri par dziiviem cilveekiem vispaar nedomaa...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl