Komandantei jāļauj rakņāties pa mūsu privātajām mantām! Studējošie šokā par jaunajiem tehnikuma noteikumiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

40 komentāri

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņi sit pie trauksmes zvana. Viņiem novembra vidū izdalīti jauni noteikumi, kuri jāparaksta un jāievēro, ja vēlas arī turpmāk dzīvot dienesta viesnīcā.

Jaunajos noteikumos minēts, ka tehnikuma direktore 3. novembrī izdevusi rīkojumu, kas paredz, ka ”dienesta viesnīcas skolotājs drīkst pārbaudīt istabās audzēkņu skapjus, kā arī audzēkņa klātbūtnē viņa privātās mantas. Kā arī tas ir atļauts stāva vecākajiem.”

Noteikumu papildinājums pamatīgi satraucis kopmītņu iedzīvotājus, kuri jau esot saņēmuši norādes, ka nāksies meklēt jaunu dzīvesvietu, ja jaunajiem noteikumiem nepiekritīs.

Dienesta viesnīcas iemītnieks

Vai tas ir normāli? Skolotāji drīkst rakņāties gar mūsu mantām, un, ja mums nepatīk šis lēmums, tad ir jāmeklē cita dzīvesvieta. Bet kā ar cilvēkiem, kuri dzīvo Daugavpilī? Jābraukā uz mājām?

Arī pie kopmītnēm sastaptie skolēni apstiprina, ka istabiņās tiek rīkotas pārbaudes, kuru laikā aplūkota tīrība skapjos. Tehnikumā ir aptuveni 2000 audzēkņu, no kuriem mazāk nekā puse dzīvo kopmītnēs.

Direktores vietniece apstiprina, ka šādi noteikumi audzēkņiem izdalīti, taču tie nav saskaņoti ar skolas administrāciju, tādēļ skolotājai, kura to darījusi, izteikts aizrādījums.

Istabiņu pārbaude gan reāli notiekot un arī nākotnē no tās nav plānots atteikties.

Ludmila Ļevančuka
Direktores vietniece audzināšanas darbā

Kad audzēkņi aiziet uz stundām, tad istabiņās jābūt elementārai kārtībai. Istabiņās var ienākt dienesta viesnīcas vadītāja paskatīties, kāda ir kārtība.

Pārbaudes tiek veiktas katru dienu, un tajās dodas skolotāja, pašpārvaldes pārstāve un dažreiz arī māsiņa. Audzēkņi mitinās dzīvokļa tipa kopmītnēs, kur divām istabiņām ir kopīga duša un labierīcības.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts uzsver, ka audzēkņiem jāievēro izglītības iestādes apstiprinātie noteikumi, taču arī tajos var tikt pieļautas kļūdas. Pārbaudīt privātās mantas drīkst tikai likumsargi, dienesta viesnīcu darbiniekiem šādu pilnvaru nav.
40 komentāri