Koki krīt kā sērkociņi! Ropažu iedzīvotāji spiesti dzīvot nāves briesmās

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Ineta un Arūrs pirms trim gadiem iegādājās īpašumu “Vilciņi” Ropažu pievārtē. Viss bija labi, līdz pavasarī kaimiņu meža īpašumā, pretēji viņu gribai,  tika veikta kailcirte un atstātas vientuļas apses tieši pie Vilciņu īpašuma robežas. Tagad Inetas un Artūra lauku dzīves idille pārvērtusies murgā, jo pēdējo piecu nedēļu laikā viena pēc otras, kā sērkociņi,  nogāzušās četras apses tieši viņu īpašumā.

Krītošas apses radījušas  arī materiālos zaudējumus: nolauzta 3 gadus veca lapegle, vairāki košumkrūmi, tūjas, sabojāts žogs. Ģimene   nevar iziet savā pagalmā,  jo ik brīdi jāskatās, vai nekritīs vēl kāda  apse. Ineta un Artūrs visvairāk raizējas par mazmeitiņas drošību, kura pie viņiem bieži ciemojas.

Koki no kaimiņu kailcirtes  iegāzušies “Vilciņu” īpašumā, kad vēja brāzmas nemaz nebija tik lielas.  Pat bail esot padomāt, kas varot notikt, ja būs kārtīga vētra. Par postījumiem ziņojoši Ogres virsmežniecībai. Bija ieradušās divas ierēdnes, apskatīja kailcirti, taču nepiekrita atstātos kokus nozāģēt.

Ropažu novada domnieki, uzzinot par postījumiem Vilciņu īpašumā, plāta vien rokas,  taču tā neesot viņu atbildība, bet gan Valsts meža dienesta, meža zemes īpašnieka un meža izstrādātāja. Vien piekrīit, situācija nepatīkama un sola to pārspriest ar Meža dienesta pārstāvjiem.

Bez tabu sazinās ar mežzini, kurš taisnojas, Valsts meža dienesta pārstāvji neesot tie, kas norāda, kādus kokus kailcirtē atstāt. To skaitu uz hektāru nosaka  likums un pats īpašnieks lemj, kurā vietā koki ir atstājami.

Savukārt, īpašnieka pārstāvis  bilst, ka rīkojies saskaņā ar likumu un ne jau pats izvēlējies, ka tieši tie koki, kas ir pie  kaimiņu īpašuma robežas, jāatstāj. Viens veļ atbildību uz otru.

Ineta un Artūrs ir  sarūgtināti, ka kaimiņi, kam pieder kailcirte, pat nepalīdzot kritušos kokus aizvākt. Nācies pašiem visu sakopt un maksāt par tehniku, kas  apses aizvākusi.

Pēc sarunas ar Bez Tabu, kailcirtes īpašnieks  apsola, ka ir gatavs palīdzēt kaimiņiem visu sakopt, ja vien viņi to lūgšot. Arī gatavs nozāģēt bīstamos kokus, ja vien saņems atļauju no atbildīgā meža dienesta.  Valsts meža dienesta pārstāvis sola dod zaļo gaismu bīstamo koku nozāģēšanai jau tuvākajā laikā, lai nepieļautu jaunus postījumus, bet, lai piedzītu materiālos zaudējumus, kādi “Vilciņu” īpašniekiem radušies iekrītot kaimiņu apsēm viņu īpašumā, vienīgais ceļš esot vērsties tiesā.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl